Nasz profile

Wyobraźnia nr 47/ maj 2014

Magazyn

Wyobraźnia nr 47/ maj 2014

Wyobraźnia nr 47/ maj 2014

Jeśliby ktoś dzisiaj zobaczył biurko Alberta Einsteina, może powiedziałby, że to bałaganiarz. Jednakże on umiał odnaleźć się w chaosie i być może nieporządek pomógł mu opisać kolejny wymiar. Ludzka wyobraźnia jest niepojęta. Jedno jest pewne, nie można jej nabyć za pomocą karty kredytowej.

Anna Hamanowicz napisała, że wyobraźnia może przejawiać się w wymyślaniu opowieści na temat swoich ulubionych bohaterów książkowych. Dzięki twórcom literatury fanowskiej powstaje kolejna edycja przygód Harry’ego Pottera, a Sherlock przeżywa przygody we współczesnych czasach. Dodatkowo, celebryci otrzymują alternatywne życie, a seriale zyskują pomysły na kolejne edycje.

Kreatywność pobudzana jest poprzez muzykę, a niektórzy twórcy potrafią usłyszeć każdą nutę, ponieważ mają słuch absolutny. Nad tym, czy jest on wrodzony, czy nabyty, zastanawia się Katarzyna Pląskowska.

Sztuka, religia i kultura to pola działania dla wyobraźni. Agnieszka Galant pojechała na warsztaty fotograficzne do Indii i tam dokumentowała inny świat. Szlifowała swój warsztat w świecie pełnym koloru oraz innego spojrzenia na rzeczywistość. Pokochała Indie, nie tylko dzięki temu, że tubylcy mówili jej, że ma urodę kobiet pochodzących z tego kraju.

Aleksandra Tomaszewska próbuje walczyć ze stereotypem, że sztywny gorset zabija naszą fantazję. Pokazuje, że w tworzeniu tego rodzaju stroju potrzeba wyobraźni, ponieważ uszycie gorsetu to wielka sztuka.

Zrealizowanie kreatywnego pomysłu na spędzenie wakacji jest czymś, co może doprowadzić do przygody życia. Julia i Bartek przejechali Szwecję na rowerach przez 2600 kilometrów. Ich wyprawę opisała Marta Pacholczyk.

Natomiast, lęk może doprowadzić do kreatywnego oswojenia wątpliwości związanych z końcem świata. Postapokalipsa, to ruch skupiony wokół świata po wojnie atomowej. Niektórzy z członków ruchu postapo wychowanych na grze Fallout, gdy z niej wyrośli, rozpoczęli organizowanie zlotów osób o podobnych zainteresowaniach lub poszli w kierunku tematów związanych z bezpieczeństwem. Redaktor naczelny portalu Trzynasty schron, Marek Squonk Rauchfleisch, przybliża nam tę subkulturę.

Tomek Żółtko wieńczy magazyn stwierdzeniem, że kreatywność użyta w celu zdobycia władzy w podstępny sposób jest zmarnowaniem własnego potencjału.

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem, zapraszając do lektury.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę