Nasz profile

Mechanizmy nr 46/ marzec 2014

Magazyn

Mechanizmy nr 46/ marzec 2014

Mechanizmy nr 46/ marzec 2014

Schematy zwykle pomagają nam przywrócić poczucie bezpieczeństwa w trudnych i stresujących sytuacjach. Gdy są to wyuczone odruchy ciała, mogą uratować lub odebrać życie, o czym pisze Rafał Kruczek w wiosennym magazynie.

Trzeba długo ćwiczyć, by uzyskać perfekcję w ruchach, by stały się nieświadome – tak jak Aneta czy Łukasz, trenujący parkour. Mówią, że to sztuka przemieszczania się, w której trzeba uzyskać doskonałość w chodzeniu.

Przykładem negatywnego i niszczącego schematu jest manipulacja, zdarzająca się najczęściej w sytuacjach opartych na hierarchii. Katarzyna Michałowska w reportażu 7 sekund na odpoczynek wnika w sam środek i pokazuje, jak manipulacja staje się uzależniająca dla jej ofiary. Czy bohaterka podejmie decyzję i zmieni schemat, w którym tkwi? Łatwo dawać rady, stojąc z boku. Każda zmiana mechanizmów to zerwanie z poczuciem bezpieczeństwa i nigdy nie przychodzi łatwo. Historia Dagmary opisywana przez Dominikę Stańkowską w Życie do góry nogami udowadnia jednak, że ten ruch może się opłacić. Jakkolwiek nie trzeba od razu zmieniać środowiska i klimatu. Czasem wystarczy modyfikacja fryzury, o czym piszę w tekście Waga włosa.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę