Nasz profile

Cisza nr 45/ grudzień 2013

Magazyn

Cisza nr 45/ grudzień 2013

Cisza nr 45/ grudzień 2013

Zimowe wydanie Kwartalnika Studenckiego „płyń Pod Prąd” a w nim teksty: usłyszeć ciszę, refleksja i zadumanie z Ras Luta, zatrzymanie się w pędzie i powiew ciepła w zimowy czas ze środka Chorwacji. Zachęcamy do delektowania się ciszą.

Cisza rozumiana jest inaczej w zależności od kultury. Czasem jako wyraz szacunku lub jego braku – Hanna Elwart zapytała osoby z różnych krajów, czym jest dla nich cisza. W ciszy odbywają się dobre i złe rzeczy. O zapatrzeniu w Chodakowską i tym, czy może ono wyjść na zdrowie, napisała Magda Chrzanowiecka. W ciszy powstają też największe przeboje. Ras Luta śpiewa o nadziei, wierze, smutku i poszukiwaniu miłości na płycie Uratuj siebie, a w rozmowie ze mną opowiada o tym, co go inspiruje i nakręca. Za zasłoną milczenia skrywamy to, że młodzi ludzie opuszczają Polskę i często w innych krajach nie dostają wypłaty lub są zmuszani do pracy ponad siły. O dobrych i złych stronach poszukiwania swego miejsca w obcym kraju napisała Kasia Wojcieszek. Łukasz Rusajczyk prowadzi nas do miasta, gdzie jest cicho. Dawid Linowski po lekturze książki Duch w sieci napisał, że nasze dane są zgrywane w milczeniu. Paulina Zapasek napisała o przemianie duchowej, jaka może zachodzić w ciszy, a Tomek Żółtko zachęcił do jej pielęgnowania.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę