Nasz profile

Spotkanie wschód-zachód

Szkoła pisania

Spotkanie wschód-zachód

Spotkanie wschód-zachód

22 października spotkaliśmy się z grupą młodych liderów organizacji pozarządowych z Ukrainy, Obwodu Kaliningradzkiego, Białorusi i Mołdawii w ramach projektu „Wizyty studyjne w Gdyni”, realizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta Gdyni.

Na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej opowiadaliśmy o pracy redakcji, tworzeniu magazynu, naszych projektach oraz umiejętnościach, które rozwijamy działając w magazynie.

Goście słuchali z zainteresowaniem, po prezentacji zadali wiele pytań związanych z funkcjonowaniem mediów w Polsce, ich niezależności, wpływu na podejmowane decyzje (władz miasta, uczelni etc.).

Poczęstowaliśmy naszych gości ptasim mleczkiem, oprowadziliśmy po Politechnice Gdańskiej i zaprosiliśmy na integrację redakcyjną do klubu Polufka w akademiku DS7.

Miło było bawić się razem, próbować porozumieć i grać piłkarzyki.

Celem programu „Wizyty studyjne w Gdyni” jest rozwój demokratycznego państwa i wzrost aktywności obywatelskiej na Białorusi, Ukrainie, w Rosji i Mołdawii dzięki prezentacji zmian dokonanych w Polsce po 1989 roku, a także budowanie relacji uczestników wizyt z mieszkańcami Trójmiasta i okolic.

Polubiliśmy tą sympatyczną grupę ze wschodu i mamy nadzieję, że poznanie redakcji przybliżyło ich do opisanego powyżej celu.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę