Nasz profile

Organizujemy konferencję Medionalia 2013

Szkoła pisania

Organizujemy konferencję Medionalia 2013

Organizujemy konferencję Medionalia 2013

Medionalia to ogólnopolska konferencja dla studentów, którzy interesują się szeroko pojętym dziennikarstwem i mediami. W tym roku odbędą się 23 i 24 listopada 2013 roku na terenie Politechniki Gdańskiej. Podczas organizowaniu konferencji Medionalia, mieliśmy na celu, aby każdy uczestnik miał okazję zarówno do udoskonalenia swojego warsztatu dziennikarskiego, spojrzenia na media z innej perspektywy oraz do nawiązania kontaktu z osobami o tych samych zainteresowaniach z innych miast Polski. Dwa dni konferencji umożliwiają udział w wielu wykładach i warsztatach o różnej tematyce.

Nasi prelegenci to osoby czynne zawodowo, o dużym doświadczeniu i niejednokrotnie znane szerszej publiczności, jak choćby ubiegłoroczni: Roman Daszczyński (Gazeta Wyborcza), Małgorzata Żerwe (Radio Gdańsk), Krzysztof Skiba (felietonista Wprost) i Daniel Stenzel (Reporter TVN24).

Prelegenci tegorocznej konferencji Medionalia 2013, to między innymi: Jan Kreft (medioznawcza), Dorota Abramowicz (Dziennik Bałtycki), Włodzimierz Machnikowski (Radio Gdańsk), Dominik Werner (Gazeta Wyborcza), Wojciech Boros (Kwartalnik Artystyczny „Bliza”), Wojciech Suleciński (TVP Gdańsk) czy Maciej Moskwa (Freelance Photographer).

Każdego roku tematykę spotkań dobieramy tak, aby była zgodna z kierunkiem rozwoju nowych mediów i zainteresowaniami młodych dziennikarzy. W tym roku porozmawiamy m.in. o przyszłości dziennikarstwa, różnicach między dziennikarzem a blogerem, przemianach w obrębie środków masowego przekazu, etyce dziennikarskiej i wielu innych.

Obalamy mit, że media to obszar pracy i rozwoju tylko dla osób po studiach dziennikarskich czy polonistycznych. Inżynier z pasją, lekkim piórem i ciekawością świata może być świetnym dziennikarzem czy PRowcem! Dlatego Medionalia odbywają się już po raz czwarty na Politechnice Gdańskiej.

Medionalia to Rozwój, Doświadczenie i Integracja. To świetna atmosfera i zakręceni ludzie. To dwa dni pełne nowych doświadczeń, ciekawych tematów i dobrej zabawy. Nie broń się – i daj się wciągnąć!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę