Nasz profile

48 OSÓB NA KM KW.

Studenci

48 OSÓB NA KM KW.

48 OSÓB NA KM KW.

Mam 177 cm wzrostu i ważę niecałe 70 kilo, więc zajmuję nieco mniejszą przestrzeń niż słynny zawodnik sumo – Akebono Taro wraz z jego 203 cm wzrostu i blisko 240 kg żywej masy. Jednak ja i on to przecież jeszcze nie wszyscy. W moim mieście żyje ponad 450 tys. przedstawicieli gatunku homo sapiens. W kraju nad Wisłą jest nas więcej niż 38 milionów, a na całym bożym świecie grubo ponad 6 miliardów. A według wszelkich prognoz, w przyszłości ludzi ma być jeszcze więcej.

Może więc przyjdzie taki moment, gdy zaczniemy potykać się o siebie nawzajem, a ziemia pod naszym ciężarem popadnie w skrajną depresję. Może nastanie taka chwila, gdy zjemy już wszystko, co zjeść się dało, wypijemy wszystko, co było do wypicia zdatne i dotrzemy w ostatni nieznany zakątek naszej planety. Może przyjdzie taki dzień, że będziemy zmuszeni szukać dla siebie nowego miejsca w kosmosie. I po raz kolejny stwierdzimy, że źle nam w tym tłumie. Bo chyba nie jesteśmy ze sobą szczęśliwi, skoro bezustannie obrzucamy się obelgami, szturchamy łokciami, a w skrajnych, choć wcale nie tak rzadkich przypadkach, nie mogąc się dogadać, zaczynamy wywijać mieczami.

Jednak gdyby komukolwiek z nas zaproponowano pusty kawałek przestrzeni tylko dla siebie – własny, luksusowy erem, czy znalazłby się jakiś chętny? Chętny na przebywanie samemu w ciszy, w której, nie daj Boże, można usłyszeć własne myśli. W ciszy, w której nie można uciec od pytań i jeszcze niechcący można zranić się odrobiną niezamierzonej samokrytyki. Nagle okaże się, że ludzie, którzy w jakiś sposób wypełniają naszą przestrzeń, wcale nie są tacy straszni. Przynajmniej jest o kim powiedzieć złe słowo. Nagle myślimy sobie, że Adam, póki miał wszystkie żebra, musiał być cholernie nieszczęśliwy.

48 OSÓB NA KM2 – średnia gęstość zaludnienia na świecie w 2006 r. według „Mały rocznik statystyczny Polski 2008”

Dominik Pietrzak

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę