Nasz profile

Czekanie nr 42/ grudzień 2012

Magazyn

Czekanie nr 42/ grudzień 2012

Czekanie nr 42/ grudzień 2012

Temat przewodni tego numeru to czekanie, więc mam nadzieję, że przeglądając nasz magazyn czas zatrzyma się w miejscu.

Zaczynamy nastrojowym fotoreportażem o czasie zatrzymanym w obiektywie. Do tego, na refleksję, polecam felieton Magdaleny Chrzanowieckiej pytającej o postawę życiową – czy czas wypełnisz działaniem czy oczekiwaniem?

Na kolejnych stronach zagłębiamy się w sprawy studenckie. W reportażu Koleje studenckie zastanawiam się jak wiele wspólnego mają koleje i uniwersytety. Natomiast Katarzyna Michałowska opowiada historię chłopaków-cudaków studiujących i posiadających nietypowe hobby.

Dodatkowo, zatrzymać się w pędzie życia pozwoli nam Jarosław Kucharski, dzielący się w pamiętnikarskiej formie, wrażeniami z pobytu w Iranie. Mieszkańców możemy poznać od innej perspektywy, bowiem autor zagłębia się w sprawy kulturowe, etyczne, a także drogowe. Ponadto opisuje to, co zrobiło na nim największe wrażenie i ilustruje to pięknymi fotografiami.

Następne cztery reportaże zabiorą nas w kulisy pracy strażaka, sprzedawcy na stosiku w centrum handlowym oraz pracy w hospicjum. Ostatni tekst został nagrodzony w konkursie na najlepszy reportaż konferencji dziennikarskiej Medionalia. Relację z tegorocznej edycji znajdziecie na zewnętrznej stronie magazynu.

Życzę miłej lektury, może uda wam się zwolnić z nami na chwilę.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę