Nasz profile

Autorytety nr 44/ maj 2013

Magazyn

Autorytety nr 44/ maj 2013

Autorytety nr 44/ maj 2013

Kiedyś mówiono przywołując słowa księdza Józefa Tisznera, że są trzy prawdy: świentoprawda, tysprawda i gówno prawda.
Powiedzenie to zupełnie nie przystaje do naszych czasów. Obecnie otacza nas 38 milionów prawd, ponieważ co człowiek, to prawda. Nie ma liderów, ojców, mentorów, wzorów. Są krzykacze, oszołomy i wariaci. Zalewa nas informacja, a kto głośniej krzyczy ten ma rację.

Czy jesteśmy aż tak zagubieni, że wydaje nam się, że autorytet jest nam niepotrzebny? Słuchając studentów wydaje się, że tak. Magda Chrzanowiecka pyta studentów o ich autorytety. Każdy widzi potrzebę, ale rzadko powołuje się na wzór godny  do naśladowania. Dominika w felietonie przekonuje, że nawet gdy autorytet się ośmieszy, potrzebujemy go.
Wizerunek buduje się przez lata, a głupia plotka może zniszczyć go w jednej chwili. Marysia Gilewicz przywołuje tego przykłady. Mimo to, warto zastanawiać się, jak jesteśmy postrzegani przez pryzmat mediów społecznościowych, bo ma to wpływ na ocenę nas przez pracodawców pisze Marcin Kozic.

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę