Nasz profile

Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland

Patronaty

Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland

Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland

#TakeTheChallenge

EBEC Challenge Poland to konkurs inżynierski organizowany dla studentów z największych uczelni technicznych w Polsce. 27 marca drużyny spotkają się na teście eliminacyjnym, a 11 kwietnia na rundach lokalnych, aby zmierzyć się z praktycznymi problemami i spróbować wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach. Najlepsi z nich będą rywalizować na Finale Ogólnopolskim w Krakowie.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów BEST na wiodących uczelniach technicznych w całej Europie. W Polsce EBEC ma miejsce już dwunasty raz, a finały lokalne odbywają się w następujących miastach: Wrocław, Gdańsk, Gliwice, Kraków, Warszawa i Łódź. Celem tego wydarzenia jest umożliwienie uczestnikom wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach w realnych problemach i zadaniach z różnych dziedzin. Czteroosobowe drużyny mają możliwość sprawdzenia swoich sił w jednej z dwóch kategorii:

– Case Study – zadaniem drużyn jest zaproponowanie efektywnego i analitycznego rozwiązania danego problemu, a następnie przedstawienie go publiczności. Oceniane są m.in. innowacyjność, pomysłowość i analiza rzeczywistych warunków. W zeszłorocznej edycji zadaniem było zaprojektowanie podwodnego hotelu z uwzględnieniem problemów, na jakie narażona może być taka konstrukcja.

– Team Design – uczestnicy tej kategorii, mając do dyspozycji podstawowe narzędzia, ograniczone materiały oraz środki, muszą stworzyć funkcjonujący w określony sposób mechanizm. Następnie urządzenie zostanie poddane serii testów i zadań sprawdzających różne aspekty funkcjonalności projektu. Podczas jednej z poprzednich edycji należało zbudować prosty pojazd poruszający się po lądzie i wodzie, zdolny do wykonania kilku prostych zadań.

W obu kategoriach projekty są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli firm, uczelni i partnerów merytorycznych. Jest to dla studentów szansa na sprawdzenie umiejętności prezentacji własnej pracy oraz możliwość zostania zauważonym przez potencjalnego pracodawcę.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.ebec.pl
oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/EBECPoland/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę