Nasz profile

(Nie)pełnosprawność

Patronaty

(Nie)pełnosprawność

(Nie)pełnosprawność

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie filmowym na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, opowiadający historię pracującej osoby niepełnosprawnej / z niepełnosprawnością.

Celem konkursu jest uwrażliwienie społeczeństwa na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy i ukazanie wpływu owych miejsc na niepełnosprawnych.

Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, doświadczenia filmowego i umiejętności. Z radością przyjmujemy także filmy autobiograficzne.

Większość Polaków i Polek nie ma pojęcia o tym, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością. Nikt nie ma odwagi zapytać. Konkurs ma uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby niepełnosprawne / z niepełnosprawnością nie mogą być sprowadzone jedynie do roli pacjentów walczących z tragedią. Brak kontaktów i brak wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z niepełnosprawnością prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest te bariery przełamać.

Zwycięzcę wyłoni niezależne 5-osobowe jury: w składzie znajdują się m.in. Agata Gawska (prezeska fundacji Fundacja Aktywizacja), Natalia Maliszewska (programerka Warszawskiego Festiwalu Filmowego) czy Alma Mujanovič (aktywistka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych).

Jak i kiedy?

Filmy można będzie zgłaszać przez platformę filmfreeway.com od 16 marca do 16 kwietnia 2018 r. Pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 4000 zł.
Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2018.
2 czerwca odbędzie się w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym na warszawskim Służewiu specjalny pokaz filmów konkursowych oraz oficjalne wręczenie nagród.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:
http://bit.ly/konkursdokumentalni

Organizatorzy: Dokumentalni

Partnerzy: Humanity in Action Polska
oraz: Fundacja Integracja i portal www.niepełnosprawni.pl, Fundacja Audiodeskrypcja, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Leżę i Pracuję, L’Arche Polska oraz Polski HR – A-Trybut!
Sponsorzy: Astor sp. z o.o. oraz TWW Nieruchomości Sp. z o.o. s.k.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę