Nasz profile

Valeo Innovation Challenge: startuje piąta edycja światowego konkursu dla studentów

Cała Polska

Valeo Innovation Challenge: startuje piąta edycja światowego konkursu dla studentów

Valeo Innovation Challenge: startuje piąta edycja światowego konkursu dla studentów

9 marca, 2018 – Rozpoczęła się piąta edycja Valeo Innovation Challenge, światowego konkursu innowacji pod patronatem marki Valeo. Daje ona studentom z całego świata szansę na stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei. Rejestracja trwa do 30 marca.

Jesteś pomysłowym studentem i chcesz zapisać się w historii branży motoryzacyjnej i mobilnej? Valeo Innovation Challenge to konkurs dla ciebie. Stwórz zespół złożony z dwóch do pięciu osób (może się w nim znaleźć także nauczyciel lub profesor) i zmierz się ze studentami z całego świata, opracowując innowację wpisującą się w jedno z trzech zagadnień elektryzujących obecnie branżę motoryzacyjną: elektryfikacja pojazdów, autonomiczne samochody lub mobilność cyfrowa.
Już niemal 650 zespołów z 72 krajów i z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych, zdecydowało się wziąć udział w piątej edycji projektu.

Pierwszy etap

W pierwszym etapie konkursu, studenci będą mieli za zadanie opracować innowacyjne projekty i modele biznesowe start-upów. Następnie eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości z całego świata i przedstawiciele Valeo wybiorą dziewięć finałowych zespołów. Otrzymają one wsparcie specjalistów – niezbędną wiedzę o przemyśle motoryzacyjnym, technologii, modelach biznesowych itp. – dzięki któremu będą mogły sprawnie udoskonalić swoje prezentacje.

Finał

Następnie dziewięć wybranych zespołów zaprezentuje się podczas finałów, które odbędą się w Paryżu jesienią 2018 r. Każdy z nich będzie miał pięć minut na przekonanie jury do swoich projektów, prezentując nagrania wideo, prototypy, eksperymenty lub inne materiały.
Jury, złożone z liderów branży technologicznej i biznesu, a także przedstawicieli Valeo, wybierze trzy zwycięskie zespoły. Pula nagród, jaka zostanie podzielona między zwycięzców wynosi 200 000 euro (wyłoniony zostanie jeden zwycięzcą nagrody głównej i dwaj finaliści) i przeznaczona będzie na rozwój ich działalności. Trzy młode start-upy, które powstaną w rezultacie projektu otrzymają także bezpośrednie wsparcie ekspertów Valeo, a w każdym z nich firma obejmie 5% udziałów.

 

W zeszłorocznym konkursie Valeo Innovation Challenge wzięło udział niemal 5000 studentów z całego świata, reprezentujących ponad 700 uniwersytetów i szkół wyższych z 80 krajów, którzy stworzyli ponad 1600 zespołów. Jednym ze zwycięskich zespołów była drużyna z Polski.

Zapisy trwają na stronie: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę