Nasz profile

Medionalia 2018

Trójmiasto

Medionalia 2018

Medionalia 2018

Od 23 do 25 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VIII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.
Rozpoczynamy spotkaniem z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonymi gośćmi będą autorzy biografii Anny Przybylskiej – Grzegorz Kubica i Maciej Drzewicki.

Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając debatą pod tytułem: Dziennikarstwo w dobie XD – Jakie znaczenie ma przekaz wartościowo i językowo. Skrótowość, niedbałość. Jak wychodzić w kierunku ludzi którzy nie chcą skomplikowanych treści. Klik bajty. Fejk, streszczanie artykułów.

Po debacie rozpocznie się czas warsztatów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.
Poruszymy kwestie związane z tym czy warto zakładać własne medium w sieci, na przykład na You Tubie i jak to zrobić, jakie płyną z tego korzyści, a jakie zagrożenia. Dowiemy się również jak odróżnić prawdę od fejka, a także jak sprawdzać informacje. Kolejnym tematem będą podstawowe narzędzia dziennikarza, na przykład przydatne aplikacje.

Po przerwie obiadowej uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Mors, Kronikę Studencką, siedzibę WP. Odbędą się również warsztaty telewizyjne oraz dotyczące redagowania własnych tekstów, czyli jak pisać, by inni chcieli nas czytać.
W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o dziennikarstwie śledczym czy pracy dokumentalisty. Poza tym dowiemy się jak skutecznie szukać newsa.
Organizatorem konferencji jest Ogólnopolski Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Zapisy rozpoczną się na początku marca.

Program konferencji Medionalia 2018

Piątek, 23 marca 2018
Biblioteka Pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113, Gdańsk
18:00 Spotkanie z reportażem – biografia Anny Przybylskiej (Grzegorz Kubica, Maciej Drzewicki)

Sobota, 24 marca 2018
Politechnika Gdańska, Centrum Nanotechnologii B Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość
9:30 – 10:00 powitanie redakcji
10:00 – 11:00 – Debata – Dziennikarstwo w dobie XD – Jakie znaczenie ma przekaz wartościowo i językowo. Skrótowość, niedbałość. Jak wychodzić w kierunku ludzi którzy nie chcą skomplikowanych treści. Klik bajty. Fejk, streszczanie artykułów.
11:00 – 12:00 – przerwa networkingowa
12:00 – 13:30 – Warsztaty nowych mediów – niezbędne narzędzia dziennikarza przyszłości (sale seminaryjne na CNMiKO)

  • Jak odróżnić prawdę od fejka – Tomek Nadolny – Stacja Zmiana
  • Jak sprawdzanie informacji – warsztat researchu – Kuba Kaługa – RMF
  • Czy warto zakładać własne medium na przykład kanał na You Tubie – jak to robić? korzyści, wyzwania, zagrożenia, szanse do wykorzystania – Krzysztof Rzyman
  • Podstawowe narzędzia dziennikarza (przydatne aplikacje, pomocne serwisy) – Damian Jarosz – Pablik.pl

15:00 – 18:00 Warsztaty do wyboru:
– Warsztat fotograficzny – Kronika Studencka PG
– Warsztat radiowy – Radio Mors na UG
– Warsztat TV
– Warsztat nowych mediów – WP
– Warsztat pisarski (jak pisać, by inni nas czytali?)
19:00 – 22:00 – integracja z pizzą

Niedziela, 25 marca 2017
Uniwersytet Gdański – Wydział Nauk Społecznych
10:00 – 11:00 – Dziennikarstwo śledcze – Katarzyna Włodkowska (GW)
Przerwa na kawę
11:15 – 12:15 Patrzeć inaczej – warsztat dokumentalisty
Przerwa na kawę
12:30 – 13:30 – W poszukiwaniu newsa – warsztat radiowca – Maciej Bąk (Rado ZET)
Do zobaczenia!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę