Nasz profile

Michael Walzer – Polityka i namiętność. O bardziej egalitarny liberalizm

Książki

Michael Walzer – Polityka i namiętność. O bardziej egalitarny liberalizm

Michael Walzer – Polityka i namiętność. O bardziej egalitarny liberalizm

Muza SA, 2006

Ocena: 4/5

 

Michael Walzer – profesor amerykańskiej uczelni – podjął się niełatwego tematu – polityki. Początek lektury przeraża. Wiele pojęć, zawiłości, odniesień. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i zniechęcić. Z rozdziału na rozdział jest jednak łatwiej, wszystko staje się zrozumiałe.

Zaczynamy odnajdywać się i świadomie podążać za myślą autora. Można zadać zrozumiałe pytanie: Po co w wolnej chwili sięgać po coś tak skomplikowanego? To proste. Po to, żeby zrozumieć reguły gry w którą wszyscy gramy. Gry o nazwie polityka. Oczekując od niej czegokolwiek musimy wpierw ją pojąć. Polityka i namiętność przychodzi z nieocenioną pomocą. Liberalizm, egalitaryzm i wolność to trzy najczęściej pojawiające się w książce słowa. Czy jesteśmy wolni? Do czego prowadzi liberalizm i jak uniknąć problemów z nim związanych? Jak namiętność wpływa na politykę? Jak wyeliminować niesprawiedliwe podziały? Odpowiedzi na te pytania są skomplikowane i nieoczywiste. Kuriozalnie właśnie to czyni książkę ciekawą i potrzebną. Dobrze się stało, że profesor Walzer dał wszystkim szansę zrozumienia w co, jak i o co gramy. Rzadko się zdarza by ciekawie połączyć mądre z pożytecznym. Tutaj się to udało.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę