Nasz profile

Studenci

PELETON

PELETON

Jeden jest najszybszy człowiek świata. Nazywa się Usain Bolt i sto metrów pokonuje w czasie 9 sekund i 58 setnych sekundy.

Jeden jest najbogatszy człowiek świata według rankingu Forbsa w 2009 roku. Jest nim Bill Gates, którego majątek szacuje się na 40 miliardów dolarów. Jedna jest najpiękniejsza kobieta świata, jeżeli tylko uznamy, że decyduje o tym posiadanie tytułu Miss World. Aktualnie jest nią Rosjanka Ksenia Suchinowa. Blond włosy, niebieskie oczy, 83-60-91. Jeden jest najinteligentniejszy człowiek świata – według danych Mensy jest to Bułgarka Daniela Simidchieva, której IQ wynosi 192. I jeszcze Joey Szczęki Chestnut. Kto to? Mistrz świata w jedzeniu hot-dogów. W 10 minut 68 sztuk – oficjalny rekord świata. Oni są naj.

A ty? Studiujesz jeden? Dwa? Trzy kierunki? Pracujesz i odbywasz praktyki. Robisz kursy językowe, informatyczne, taneczne. Biegasz na basen, siłownię, fitness. Odwiedzasz solarium i kosmetyczkę. Ćwiczysz techniki autoprezentacji. Uczysz się asertywności. Masz ambicję. Liczysz na duży apartament, szybki samochód, piękną żonę/przystojnego męża. Oczekujesz sukcesu. Wierzysz, że to ty będziesz pierwszy/pierwsza. Wierzysz, że będziesz na czele stawki. Tylko czy tam starczy miejsca?

Napisano, że wielu z pierwszych, jeśli nie wszyscy, będzie ostatnimi. Pomińmy to, bo po pierwsze nie jestem filozofem, a po drugie niewiele jest pierwszych miejsc, wszak jeden jedyny jest w tej chwili Usain Bolt i jeden jedyny Joey Szczęki Chestnut, więc nie warto się nimi zajmować. Dajmy też spokój miejscom ostatnim, gdyż jest ich równie mało, co tych pierwszych. Powiedzmy sobie, że najpewniejsze miejsca to te w środku peletonu. Ani zbyt nudne, ani zbyt ekscytujące. Potrzebne jak każde inne, czyli niezastąpione. Są ich miliony. Ciepłe miejscówki w środku stawki. Dla zimnych realistów i rozgorączkowanych fantastów. Bo większość z nas, mimo całej swej niezaprzeczalnej niezwykłości, jest zupełnie zwyczajna.

Dominik Pietrzak

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę