Nasz profile

Richard Paul Evans – Obiecaj mi

Książki

Richard Paul Evans – Obiecaj mi

Richard Paul Evans – Obiecaj mi

Znak
Kraków 2011
Ocena 3/5

Powiedzieć, że Beth znajduje się na zakręcie, to stanowczo za mało. Mąż ją zdradza, córeczka zapada na tajemniczą chorobę. Jednak to dopiero wierzchołek góry lodowej. Kiedy jest już przekonana, że niewiele w jej życiu może się jeszcze zmienić na gorsze, los niespodziewanie się do niej uśmiecha. Czy może wierzyć, że to zmiana prawdziwa i trwała? Jak wiele w życiu człowieka może zmienić jedna obietnica?

Richard Paul Evans, autor popularnych powieści dla kobiet, którego książki wielokrotnie trafiały na szczyt listy bestsellerów New York Timesa, po raz kolejny  udowadnia, że potrafi wczuć się w położenie płci pięknej jak mało kto. W Obiecaj mi odmalowuje wzruszający portret młodej matki, której los z pewnością nie oszczędza, a która mimo to potrafi stanąć na nogi i zmienić na lepsze nie tylko swoje życie, ale i córeczki. Wszystko, czego potrzebuje… to niewielki impuls z  zewnątrz. Nie jest to książka wybitna, nie odpowie nam na pytania egzystencjalne. Wielu pewnie uzna ją za naiwną, ale z pewnością świetnie sprawdzi się w roli „wyjścia ewakuacyjnego” – choćby chwilowej ucieczki z naszego świata do miejsca, gdzie życie może odmienić się na lepsze nawet… w 7-Eleven.

Obiecaj mi to niespełna 300 stron przyjemnej, lekkiej lektury, która z pewnością zapewni przyzwoitą rozrywkę. Znakomicie umili wieczór czy wypełni czas w podróży. Ciepła, pełna nadziei opowieść, która stara się nas przekonać, że bez względu na wszystko, nie ma sytuacji całkowicie beznadziejnych, a pomoc przychodzi czasem najmniej oczekiwanym momencie. Doskonała zarówno na jesienno-zimową chandrę, jak i na drobne, codzienne smutki. Z pewnością przypadnie
do gustu wszystkim, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku dobrej energii.

Tym, co bez wątpienia odróżnia Obiecaj mi od podobnych jej książek obyczajowych jest element zaskoczenia. Bez względu na to, jakie domysły snuje czytelnik podczas lektury, zakończenie w jakiś sposób się im wymyka. Do tego pisana jest lekkim językiem, należy do tych pozycji, które czyta się jednym tchem. Gdy dodać jeszcze kolorowe, pełne słońca krajobrazy Capri… Czy od książki obyczajowej można chcieć więcej?

Obiecaj mi może i trudno byłoby zaliczyć w poczet tzw. „mądrych książek”, ale nie można odmówić jej wdzięku i pewnego rodzaju upartego optymizmu, który w końcu – bez względu na to, jak bardzo się opieramy – dotrze także i do nas. A tym niewiele książek może się poszczycić. Zwłaszcza tych „mądrych”.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę