Nasz profile

Kongres Edukacji Finansowej 2017

Aktualności

Kongres Edukacji Finansowej 2017

Kongres Edukacji Finansowej 2017

28 kwietnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się po raz pierwszy Kongres Edukacji Finansowej.

Najbliższe lata to okres poważnych wyzwań w gospodarce i finansach publicznych, które poza działaniami w skali makro, wymagają również szerokiej pracy ze społeczeństwem. Ważnym elementem przyszłego rozwoju i stabilności finansowej jest wzrost świadomości i wiedzy ekonomicznej Polaków.

Potrzeby te legły u podstaw uruchomienia projektu „Bankowcy dla Edukacji” realizowanego przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wiedząc jak istotna dla powodzenia tych zadań jest współpraca między różnymi podmiotami, w ramach swoich działań WIB podejmuje szereg wspólnych inicjatyw. Tak powstała idea Kongresu Edukacji Finansowej, który po raz pierwszy odbędzie 28 marca 2017 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Organizatorzy wydarzenia: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja GPW, Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja Think! stawiają sobie za cel intensyfikację prac nad rozwojem edukacji finansowej i ekonomicznej oraz rozpoczęcie szerokiej współpracy organizacji pozarządowych zajmujących się tymi zagadnieniami. Wspólnym mianownikiem działań tych podmiotów jest zarówno rozwój edukacji ekonomiczno-finansowej obywateli, jak i podnoszenie kwalifikacji pracowników wszystkich instytucji sektora finansowego i instytucji publicznych. Chcą one stymulować, zarówno działania w ramach edukacji formalnej (programy nauczania, podręczniki, szkolenia nauczycieli), jak i angażować instytucje pozarządowe i firmy w praktyczną edukację w tym zakresie.

Podczas premierowej edycji Kongresu zaplanowano m.in. wystąpienia ekspertów na temat najnowszych rozwiązań w zakresie edukacji finansowej, przedsiębiorczości, długoterminowego oszczędzania oraz inwestowania, debatę „Konsument XXI wieku – wyzwania edukacji finansowej”. Zostaną też przedstawione wnioski z najnowszej 6. edycji Mapy Edukacji Finansowej prowadzonej przez Związek Banków Polskich. Odbędą się również trzy równoległe panele tematyczne. W trakcie sesji „Program Bankowcy dla Edukacji” Warszawskiego Instytutu Bankowości zostaną przedstawione działania edukacyjne dla różnych grup wiekowych. Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja GPW poprowadzą sesję „Po pierwsze nie trać – czyli o inwestowaniu kapitałowym”. Sesję panelową o współpracy poprowadzi Partnerstwo na rzecz Edukacji Finansowej.

 

Elementem towarzyszącym Kongresowi będzie Aleja Edukacji Finansowej, w której zaproszone instytucje będą mogły prezentować swoje projekty edukacyjne. Udział w kongresie jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i dla firm prezentujących się w Alei Edukacji Finansowej.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę