Nasz profile

Andrzej Komorowski – Miłość Ci wszystko wypaczy

Książki

Andrzej Komorowski – Miłość Ci wszystko wypaczy

Andrzej Komorowski – Miłość Ci wszystko wypaczy

Prószyński 2013
ocena: 3/5

Każdy z nas w życiu szuka miłości, pytanie czy każdy na nią trafi? Czy gdy nam się przytrafi będziemy umieli ją rozpoznać, czy okaże się dla nas łatwa? Na świecie można spotkać ludzi którzy wierzą w miłość, oraz tych, którzy wierzą w dopasowanie człowieka.

Tematem książki jest miłość, opisana przez doradcę rodzinnego. Czytając ja możemy zastanowić się nad swoim związkiem- czy jest on dobry, czy pasujemy do siebie? W żadnym z rozdziałów nie jest powiedziane, że ludzie po prostu do siebie nie pasują, ale możemy poznać parę przykładów miłości, która kończy się tragicznie. Autor stara się udowodnić, że w niektórych przypadkach trudno jest zbudować związek oparty na wielkiej miłości, ale nigdy nie twierdzi, że się nie da tego osiągnąć. Poradnik ten zawiera również informacje na temat afrodyzjaków. Poświęcony temu cały rozdział opowiada o historii mitu: „Jednym z najstarszych afrodyzjaków jest miód. Pszczół i miodu nie brakuje tylko w Arktyce i na Antarktydzie”. Innym wątkiem poruszanym w tym dziele jest historia par: znanych, nieznanych, o mieszanym pochodzeniu czy różnym kolorze skóry. „W związkach mieszanych szczęście znaleźli również inni sławni, zarówno prawdziwi, jak i legendarni. Spolonizowany Francuz Mikołaj Franciszek Chopin i Polka Tekla Justyna Krzyżanowska. Rosyjsko-szwedzko-abisński poeta Aleksander Siergiejewicz Puszkin i jego młoda żona Natalia Nikołajewna Gonczarowa.(…)”

Wszystkie tematy opisywane są w naukowy sposób – często potwierdzane opisem badań różnych psychologów. W tym poradniku znajdziemy dużo cytatów wielkich poetów czy też filozofów. Bibliografia zamieszczona po każdym rozdziale pozwala na zagłębienie się w dzieła cytowanych poetów czy też w tematykę badań z zakresu psychologii.

Poradnik ten z pewnością powinien przeczytać każdy kto nie wie: czego oczekiwać od związku, jak go budować, jak zdobyć wymarzonego partnera oraz gdzie takiego szukać. Nawet gdy jest ktoś pewien, że wie czego oczekuje od związku, po przeczytaniu tego, może stracić pewność lub dowiedzieć się nowych rzeczy, czy to o sobie, czy o swoim partnerze.

Zawiódł mnie jednak ostatni rozdział książki. Jest to po prostu dołożenie kilku stron. Można tam odnaleźć odniesienia do miłości, ale bardziej opowiada o tym, by nie postrzegać człowieka przez kolor skóry czy pochodzenie. Nie ważne jakiego koloru jesteśmy, posiadając talent możemy osiągnąć szczyty. Cała książka posiada przesłanie, że nie ważne kim jesteśmy możemy zbudować trwały związek.

 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Książki

Na górę