Nasz profile

Grzegorz Zaleski – W cztery strony świata

Książki

Grzegorz Zaleski – W cztery strony świata

Grzegorz Zaleski – W cztery strony świata

Videograf, Chorzów, wrzesień 2013

Opowieść o dziesięciomiesięcznej podróży, jaką podjęła para młodych ludzi, którzy pewnego dnia postanowili przemierzyć świat dookoła. Nie byli wcześniej doświadczonymi podróżnikami, ale odważyli się stawić czoła przygodzie. Przewertowali poradniki i odpowiednie strony internetowe, uważnie czytając relacje z samotnych wypraw, porady, przestrogi i wskazówki.

Podczas tej niesamowitej wyprawy odwiedzili  Rosję, Uzbekistan, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Birmę, Malezję, Indonezję, Peru, Boliwię, Paragwaj i Argentynę.Korzystali z wszelkich możliwych  środków lokomocji i nocowali, gdzie tylko się dało. Poznawali niezwykłych ludzi, nierzadko korzystając z ich gościnności i próbując nieznane, czasem dziwaczne potrawy.
Swoje fascynujące przeżycia spisywali na podręcznym komputerze i na bieżąco publikowali w portalach www.gazeta.pl i naszemiasto.pl.
Z ich relacji dowiemy się, co to jest „wódka dla duszy”, jak wygląda taniec mongolskiego szamana, kto jest dla Chińczyków prawdziwym mężczyzną, dlaczego w Tybecie córka może mieć czterech ojców, gdzie jeżdżą prawdziwi „Easy Riders”, jak  smakuje miłość w hotelu na godziny.
Pod każdym podrozdziałem autorzy zamieścili adresy agencji turystycznych, sprawdzone hostele i inne przydatne informacje dotyczące danego kraju.
Na końcu książki znalazły się wskazówki praktyczne dla osób, które chcą zwiedzać świat „na  własną rękę” – jak załatwić wizy, co zabrać do plecaka, jak korzystać z couchsurfingu, czym podróżować, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, co robić, gdy wystąpią problemy zdrowotne, jak porozumiewać się z tubylcami,  jak nie dać się oszukać.

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę