Nasz profile

Richard Paul Evans – Drzwi do szczęścia

Książki

Richard Paul Evans – Drzwi do szczęścia

Richard Paul Evans – Drzwi do szczęścia

Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Znak literanova, 2015

Ocena: 4/5

„Drzwi do szczęścia” Richarda Paula Evansa to przyjemny i lekki w czytaniu poradnik. Warto wspomnieć o tym, że autor jest nie tylko pisarzem, lecz również mówcą motywacyjnym.

Książka opowiada o „Zasadzie czworga drzwi”, gdzie przejście przez każde z nich oznacza dokonanie pewnej zmiany w życiu. Każda z nich pokazuje nam kolejne perspektywy i możliwości. Książka pokazuje jak można się ustosunkować wobec tego, co nas spotyka. Sam autor dziękuje za przeciwności losu, które doprowadziły go do tego miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Wiele opowiada o wybaczaniu sobie i innym. Porusza ogólne prawdy, między innymi tę, że cierpienie dotyczy nas wszystkich, ale tylko od nas zależy, co z nim zrobimy.

Czy zamkniemy je w przeszłości i zamienimy na przeżyte doświadczenie, z którego można wyciągnąć wnioski? Czy osoby dotknięte jakąś ułomnością na pewno chciałyby z niej zrezygnować? Co ona im daje? Jak się okazuje – ułomność, rozumiana jako wada lub niepełnosprawność, wzbogaca nasze życie o wiele odczuć, z których mało kto chciałby zrezygnować. Autor podaje wiele konkretnych przykładów i ciekawych historii, również z jego życia. Stopień uzewnętrznienia się autora szczerze zadziwia, ale pokazuje również ile musiał przejść, by osiągnąć sukces. Ta książka jest tego dowodem.

Każde przejście przez tytułowe drzwi stanowi treść jednego z rozdziałów. Dla lepszego porządku zawartości poradnika jest on podzielony również na podrozdziały. Książkę rozpoczynają podziękowania oraz geneza jej powstania. Czytelnik jest prowadzony przez karty utworu po dobrze uporządkowanej i spójnej treści, niestety jego odbiór znacznie utrudnia skład. Liczne ramki z radami i cytatami znanych osób pisane różnym krojem pisma uatrakcyjniają zawartość, ale równocześnie wprowadzają chaos.

Książka ma małe gabaryty, wydana w twardej okładce, na której widnieją pióra. Treść poradnika dodaje czytelnikowi sił i daje możliwość wglądu w siebie. Opowiada jak wielkie znaczenie dla naszego życia mają małe rzeczy. Mimo wielu gotowych rad pobudza czytelnika do refleksji.

“Drzwi do szczęścia” czyta się przyjemnie i odbiera się pozytywne przesłanie. Dzieło warto przeczytać wielokrotnie, aby wspomniane przez autora nawyki, stały się również nawykami czytelnika. Lektura tego tekstu może przyczynić się do wielu zmian na lepsze. W trudnych chwilach warto do niej wracać, by nabrać siły na następne dni.

„Nikt nie jest bardziej ślepy od tych, którzy nie chcą zobaczyć.”
„Musisz zrozumieć, że Twój sukces zawsze będzie przypominał innym o ich porażkach.”

 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Książki

Na górę