Nasz profile

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

Aktualności

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

9 października rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie MediaTory. Do 23 października studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 11. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące nadsyłali swoje propozycje kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu MediaTory. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2016 roku wyróżniły się profesjonalizmem i rzetelnością.

– To głos 10 tys. studentów zadecyduje o tym, kto zasługuje na wyróżnienie w Plebiscycie – mówi Ewelina Węgrzyn, Koordynator Główny 11. Plebiscytu MediaTory.
Każda uczelnia w Polsce, która prowadzi studia dziennikarskie jako osobny kierunek, może włączyć się we współpracę z Plebiscytem MediaTory. Do tej pory zaangażowały się już 23 uczelnie partnerskie, które co roku wysyłają swoje propozycje kandydatur do nominacji oraz głosują w Plebiscycie.
Głosowanie odbędzie się w kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. W kategorii AuTORytet młodzi adepci dziennikarstwa mogą podać nazwisko, które ich zdaniem zasługuje na miano dziennikarskiego autorytetu lub skorzystać z pomocniczej listy. Nagroda w kategorii AuTORytet jest wyróżnieniem za całokształt pracy dla osoby, od której można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Decyzje studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada. Informacja o tegorocznych laureatach w pozostałych kategoriach zostanie ujawniona 2 grudnia podczas Gali Finałowej.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

 

Lista nominowanych:

– Tegoroczna lista nominacji jest efektem pracy i konsultacji studentów dziennikarstwa z całej Polski. Odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego ogniskowała się uwaga opinii publicznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty dziennikarskie są dowodem na to, że rzetelność i misja nie są wytartym archetypem, a faktycznie realizują się w reporterskim warsztacie – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.
Od ponad dziesięciu lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Doceniają ich w kilku kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych znajdziemy między innymi reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty mające na celu skupienie ludzi mediów wokół ważnych problemów i rozwiązanie ich.
W wielu wypadkach studenci docenili nie tylko pojedyncze materiały, ale i całą pracę, jaką od września 2016 roku wykonali poszczególni dziennikarze. Na liście nominacji nie zabrakło materiałów, które odbiły się szerokim echem nie tylko w mediach.
Jak co roku najważniejszą z kategorii jest AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów. Każdy z nich ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.

***
www.mediatory.pl

 

Lista nominowanych w 11. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie

Kategoria TORpeda – w której nagradzamy reporterów za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.
a) Izabela Kacprzak [Rzeczpospolita]
Za czujne monitorowanie polskiej sceny politycznej i szereg publikacji wyprzedzających konkurencję. Za odsłanianie nieprawidłowości panujących w rządzie czy spółkach państwowych. Za przekazywanie informacji wywołujących społeczne dyskusje i poselskie dymisje, nie tylko szybko, ale też dokładniej niż inni.
b) Anna Kowalska [TVN24]
Za relacjonowanie tegorocznych wyborów prezydenckich we Francji, oddając atmosferę panującą w kraju nad Sekwaną. Za szybkie przekazywanie informacji ze sztabu Marine
Le Pen w internecie i poszerzanie ich o celne analizy na antenie Faktów TVN. Za docieranie do centrum francuskich wydarzeń, nawet tych niebezpiecznych. Za bycie zawsze tam, gdzie rzecz polska przecina się z francuską.
c) Grzegorz Kwolek [RMF FM]
Za bycie pierwszym, który dotarł do prawdziwego powodu zerwania negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców Caracal. Za bieżące monitorowanie sprawy i błyskawiczne informowanie o jej nowych wątkach. Za bezstronne przeanalizowanie argumentów zarówno Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i firmy Air Bus.
d) Beata Płomecka [Polskie Radio]
Za najwyższej jakości relacje z Brukseli, dogłębnie wyjaśniające kluczowe wydarzenia
w europejskiej polityce. Za bieżące relacjonowanie Brexitu oraz dyskusji między Komisją Europejską a stroną Polską. Za udowadnianie, że internet nie jest jedynym medium,
w którym można informować szybko i rzetelnie. Za wyznaczanie standardów dla reporterów przez szereg lat.
e) Edyta Żemła [Onet]
Za niezrównaną szybkość w publikowaniu wiadomości związanych z polskim wojskiem
i obronnością. Za docieranie do wyjątkowych rozmówców, dzięki którym newsy zyskują nową jakość. Za rekonstrukcję wydarzeń w Nangar Khel oraz ujawnienie powodów ostrzelania ludności cywilnej przez polskich żołnierzy oskarżonych bezprecedensowo
o zbrodnię wojenną.

Kategoria ObserwaTOR – w której nagradzamy reportażystów za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata.
a) Kamil Bałuk „Wszystkie dzieci Louisa”
Za przedstawienie historii, która poruszyła nie tylko holenderskie społeczeństwo. Za przybliżenie sprawy Dawcy S., który w ciągu 19 lat został ojcem prawie 200 dzieci.
Za przełamanie tabu, zdobycie zaufania bohaterów, analizę procesu inseminacji oraz omówienie najbardziej intymnej sfery ludzkiego życia. Za reportaż, ukazujący czytelnikom Holandię, jakiej nie znają.
b) Maciej Czarnecki „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”
Za obiektywny reportaż obalający mit o norweskim państwie idealnym. Za przybliżenie zasad funkcjonowania instytucji Barnevernet, wywołującej strach u imigrantów i omówienie działania pracowników tamtejszej opieki społecznej. Za kompleksowe przedstawienie problemu rozdzielania rodzin, widzianego oczami rodziców oraz pokrzywdzonych, ale
i wyrządzających krzywdę dzieci.
c) Marcin Mamoń „Wojna braci. Bojownicy, dżihadyści, kidnaperzy.”
Za reportaż opowiadający o braterstwie broni z punktu widzenia dziennikarza porwanego przez Al-Kaidę. Za nietypowe przedstawienie społeczności dżihadystów w nieznanej czytelnikowi optyce. Za ukazanie wspólnoty tytułowych braci z perspektywy obserwatora, uczestnika i ofiary.
d) Katarzyna Michalak [Polskie Radio Lublin]
Za opowiadanie poruszających ludzkich historii w niezwykle atrakcyjnej, ale także wymagającej sztuce reportażu artystycznego. Za odwagę w przełamywaniu stereotypów
i budowanie głębokiej relacji z bohaterem, bez stawiania go na piedestale. Za poruszanie problemów, które wydają się odległe, a w rzeczywistości są nam bliskie.
e) Ziemowit Szczerek „Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową”
Za zaangażowany reportaż podróżniczy odkrywający teren położony pomiędzy trzema morzami: Czarnym, Bałtykiem i Adriatykiem. Za obrazowy opis tego, jak Wschód próbuje imitować Zachód. Za umiejętność stworzenia opowieści o architekturze, polityce, historii i kulturze. Za ukazanie nie tylko różnic, ale i podobieństw.
Kategoria NawigaTOR – w której nagradzamy publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą.
a) Maciej Jarkowiec [Gazeta Wyborcza]
Za obszerne komentarze dotyczące wyborów w USA, które pomogły zrozumieć bieżącą politykę Donalda Trumpa. Za przybliżanie jego sylwetki oraz plastyczne objaśnianie sytuacji i pozycji amerykańskiego mocarstwa na arenie międzynarodowej. Za interesujące pogłębione analizy wielu sektorów rozwoju Stanów Zjednoczonych.
b) Beata Lubecka [Gość Wydarzeń, Polsat]
Za dynamicznie prowadzone wywiady, odważne pytania i upór w dążeniu do uzyskania konkretnych odpowiedzi. Za stanowczość połączoną z kulturą wypowiedzi i szacunkiem do rozmówców. Za charakterystycznie przenikliwe dziennikarstwo oraz umiejętność otwierania gości na siebie i widzów.
c) Robert Mazurek [Poranna Rozmowa, RMF FM]
Za codzienną dawkę publicystyki na żywo, przybliżającą aktualne wydarzenia z polskiej sceny politycznej. Za wywiady, które nierzadko wyznaczają temat bieżącej debaty publicznej. Za pełne celnych pytań scenariusze rozmów, a także dynamiczny i dociekliwy styl, który nie pozwala rozmówcy na ucieczkę od odpowiedzi.
d) Redakcja Dziennik Gazeta Prawna
Za przystępne objaśnienie zawiłości polskiego systemu prawnego przez publicystów.
Za tworzenie szerokiego kompendium wiedzy i unikanie politycznych komentarzy na rzecz dogłębnych analiz. Za rzetelność i wyważony obiektywizm w przełomowym dla polskiego sądownictwa momencie. Za wierność faktom i godny podziwu publicystyczny profesjonalizm.
e) Piotr Skwieciński [Sieci Prawdy]
Za wyważone i interesujące komentarze dotyczące bieżących wydarzeń
oraz nonkonformistyczną perspektywę. Za udowadnianie, że rzetelność i zgodność z linią programową redakcji nie muszą się wykluczać. Za zachowanie zdrowego rozsądku
w politycznym chaosie. Za pozostanie wiernym rzeczywistości polskiej sceny politycznej.

Kategoria AKUMULATOR – w której nagradzamy dziennikarzy za optymistyczny przekaz w mediach i ładowanie nas pozytywną energią.
a) Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz [TVP Sport]
Za przepełnione dużymi emocjami relacje z tegorocznych Mistrzostw Świata
w lekkoatletyce. Za bezkonkurencyjny komentarz podczas zmagań naszych rodaków
o medale. Za przekazywanie informacji o sporcie w sposób lekki i przystępny, pełen pozytywnej energii. Za rozgrzewanie w Polakach ducha sportu i zdrowej rywalizacji.
b) Michał Pol [Misja Futbol, Onet, Przegląd Sportowy]
Za program przenoszący ożywioną, piłkarską atmosferę z boiska do studia. Za rzeczowe rozmowy z najwybitniejszymi znawcami futbolu w Polsce. Za stworzenie możliwości wysłuchania swobodnej, a jednocześnie merytorycznej dyskusji między dziennikarzami
z różnych redakcji. Za profesjonalizm i ładunek piłkarskiej energii.
c) Marcin Pośpiech [Audycja pod-Różna, Polskie Radio Trójka]
Za niezwykle wciągające opowieści o podróżach w najdalsze zakątki świata, wzbogacone ciekawostkami i anegdotami. Za dynamikę, inteligencję oraz niepohamowaną ciekawość świata. Za przyjazną atmosferę tworzoną wraz z intrygującymi gośćmi w studiu, która przenika przez mikrofon. Za pozytywny obraz świata przybliżany w audycji.
d) Tomasz Rożek [blog – naukatolubie.pl]
Za serię tekstów poświęconych naukom ścisłym. Za nieszablonową i bardzo interesującą formułę materiałów o charakterze popularno-naukowym. Za przybliżanie skomplikowanych
i zawiłych teorii oraz za przyczynianie się do popularyzacji dziennikarstwa naukowego
w Polsce.
e) Monika Skrzypczak „Taki trochę chory” [Magazyn Ekspresu Reporterów, TVP2]
Za materiał przedstawiający wizerunek chorej osoby z perspektywy odmiennej od dominującego w mediach podejścia. Za ukazanie walki Jacka Nocha ze stwardnieniem rozsianym przez pryzmat humoru oraz wielkiej nadziei. Za nietuzinkowe spojrzenie na sprawę i skupienie na radości życia, jaką ma w sobie bohater.

Kategoria PROWOKATOR – w której nagradzamy ludzi mediów za decyzje, które dają nam do myślenia.
a) Marcin Kącki, Marcin Wójcik, cykl „Zły dotyk w Kościele” [Duży Format, Gazeta Wyborcza]
Za cykl materiałów pokazujący walkę Kościoła o swoje dobre imię, kosztem zdrowia psychicznego ofiar pedofilii i ich rodzin. Za udowodnienie, że Kościół osłania księży pedofilów i ucisza ich ofiary. Za przeprowadzenie drobiazgowego, wielomiesięcznego śledztwa, ukazującego szokujące kulisy działania adwokatów i kapłanów.
b) Łukasz Olkowicz, Tomasz Włodarczyk, „Wieża kontrolna do Nawałki – uwaga! Kadra zamieszkała w obłokach” [Przegląd Sportowy]
Za publikację tekstu o niepokojących zachowaniach polskich piłkarzy w trakcie reprezentacyjnych zgrupowań. Za informowanie czytelników kosztem pogorszenia zawodowych relacji z piłkarzami i nagłośnienie problemu alkoholowego w kadrze tuż po jej dużym sukcesie na EURO 2016. Za ryzykowną publikację, która skłoniła do działania Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i trenera reprezentacji Adama Nawałkę.
c) Zbigniew Parafianowicz, „Tupolewizm: Dwa samoloty zapakowane w jeden, czyli jak polska delegacja wracała z Londynu” [Dziennik Gazeta Prawna]
Za artykuł punktujący błędy popełnione podczas powrotu polskiej delegacji z Londynu. Za streszczenie problemu niezrozumiałych decyzji rządzących i nadanie mu dosadnej nazwy, która nie tylko prowokuje, ale także trafnie go charakteryzuje. Za opisanie skrajnie ryzykownego i nieodpowiedzialnego zachowania delegatów. Za postawienie pytań, na które rząd nie udzielił odpowiedzi.
d) Tomasz Piątek, „Macierewicz i jego tajemnice”
Za publikację książki ujawniającej koneksje ministra Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami i domniemanym szefem tamtejszej mafii. Za dotarcie do nieznanych wcześniej dokumentów i danych. Za tytaniczną pracę dziennikarską i szeroko zakrojone śledztwo, odsłaniające kontrowersyjne fakty z życia czołowego polityka.
e) Grzegorz Sroczyński, „Ty bardziej praktycznie do mnie mów” [Duży Format, Gazeta Wyborcza]
Za skrytykowanie „Dekalogu Wolności”, który posłowie wygłaszali na łamach Gazety Wyborczej. Za sprzeciw wobec prezentowania ogólnikowych manifestów politycznych
i udowadnianie, że własne poglądy nie muszą iść w parze z linią redakcyjną. Za bycie głosem społeczeństwa, które oczekuje od polityków praktycznych rozwiązań swoich problemów.

Kategoria DETONATOR – w której nagradzamy dziennikarzy za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów.
a) Wojciech Bojanowski, „Śmierć w komisariacie” [Superwizjer, TVN]
Za powrót do sprawy śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka. Za zdobycie oraz publikację nieznanych wcześniej nagrań. Za materiał, dzięki któremu po roku od zdarzenia policjanci
z wrocławskiego komisariatu zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Za wywołanie dyskusji na temat nadużywania władzy przez funkcjonariuszy wobec zatrzymanych.
b) Wojciech Cieśla, Michał Krzymowski, „Klimat Ziobry”, „Milczenie Ziobry” [Newsweek we współpracy z Per Mathiessen, Peter Jeppesen, Ekstra Bladet]
Za ujawnienie polskiego wątku w międzynarodowej aferze dotyczącej defraudacji unijnych pieniędzy. Za wszczęcie szczegółowego śledztwa, które wykazało, że Solidarna Polska wykorzystała fundusze pochodzące z europarlamentarnej frakcji MELD na autopromocję. Za podkreślenie faktu, że Zbigniew Ziobro, jako Prokurator Generalny, mógł realnie wpływać na toczące się w tej sprawie śledztwo.
c) Magdalena Rigamonti, “Wacław Berczyński: Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale” [Dziennik Gazeta Prawna]
Za wywiad, w czasie którego Wacław Berczyński ujawnił, że miał wgląd do dokumentów przetargowych dotyczących caracali. Za publikację, w wyniku, której Berczyński podał się do dymisji ze stanowiska przewodniczącego podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego pod Smoleńskiem. Za stawianie prostych pytań i uzyskiwanie cennych odpowiedzi, rzucających nowe światło na sprawę sprzed dwóch lat.
d) Dawid Tokarz, „Teraz k… my. Na całego!” [Puls Biznesu]
Za rzetelne i kompleksowe zbadanie procederu obsadzania stanowisk w państwowych spółkach osobami związanymi z przedstawicielami partii rządzącej. Za ustalenie liczby koneksji świata polityki i biznesu oraz przedstawienie ich w formie prostego zestawienia ukazującego skalę problemu. Za śledztwo, kontrolę wypaczeń władz i analizę problemów finansowych polskich przedsiębiorstw oraz ich koneksji z działaczami politycznymi.
e) Krzysztof Zasada, Paweł Pawłowski, „Kulisy przetargu na autobusy dla wojska. Kompromitujący błąd szefostwa Autosanu” [RMF FM]
Za ujawnienie kulisów przetargu na autobusy dla wojska i kompromitującego spóźnienia spółki Autosan, którą wykluczyło ją z przetargu. Za głośną publikację i wykazanie licznych nieprawidłowości zarówno po stronie zamawiającej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jak
i oferenta. Za działania, dzięki którym osoba odpowiedzialna za błąd została dyscyplinarnie zwolniona, a sprawą zajęły się także inne media.

Kategoria REFORMATOR – w której nagradzamy reporterów za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.
a) Interia i stacja Deutsche Welle, akcja Zrabowane dzieci
Za pierwszą polsko-niemiecką akcję poszukiwania dzieci zrabowanych podczas II wojny światowej. Za dążenie do prawdy i pomoc ofiarom germanizacji w odzyskiwaniu tożsamości. Za rzetelne i dociekliwe badanie przeszłości poszkodowanych i naświetlenie ich zapomnianej tragedii. Za pokazanie, że media mogą nie tylko opisywać, ale i zmieniać ludzkie losy.
b) Anna Krawczyk-Szot oraz dziennikarze Polsat News, „Jakby je mordowali” [Polsat News]
Za podniesienie tematu ogromnego cierpienia dzieci chorych na białaczkę. Za przyczynienie się do realnych zmian w leczeniu pacjentów podczas ich walki z chorobą, dzięki którym mogą przechodzić biopsję w ludzkich warunkach. Za opisanie tragicznej niemocy tych, którzy chcieliby podjąć jakiekolwiek działania.
c) Alina Suworow, cykl „Wrobieni w kredyty”, „Wrobieni w kredyty cz. 2
– w poszukiwaniu niewidzialnych spółek” [Magazyn Ekspresu Reporterów, TVP2]
Za cykl reportaży ukazujący mechanizm oszustw finansowych, w którym biorą udział firmy pośrednictwa kredytowego. Za przeprowadzenie prowokacji dziennikarskiej i nagłośnienie afery, czego efektem było rozpoczęcie śledztwa przez prokuraturę i przeprowadzenie pierwszych zatrzymań. Za próbę ratowania pieniędzy, które ludzie utracili na rzecz oszustów kredytowych, prawników i radców prawnych.
d) Katarzyna Włodkowska, „Mąż więził Ewę w piwnicy. Bił, gwałcił i głodził. Prokuratura dwa razy umorzyła śledztwo w sprawie polskiego Fritzla” [Duży Format, Gazeta Wyborcza]
Za wstrząsający reportaż, który przyczynił się do rozpoczęcia śledztwa w sprawie błędów prokuratorów, którzy dwukrotnie umorzyli postępowanie w sprawie polskiego Fritzla. Za kompleksowe, a zarazem empatyczne ukazanie dramatu i jego konsekwencji w sposób, który przypomina o naszym człowieczeństwie. Za powiedzenie na głos o tym, że organy ścigania zawiodły. Za zaangażowanie się i pomoc rodzinie w powrocie do nowego życia.
e) Ewa Żarska, „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” [Polsat News]
Za zbadanie sprawy i zdemaskowanie pedofila, na którego groźne wpisy internetowe nie reagowały organy prawa. Za szybkość działania i szokujący reportaż, pogrążający funkcjonowanie systemu. Za kilkumiesięczne dziennikarskie śledztwo i zgromadzenie informacji, umożliwiających wznowienie działań prokuratorskich w tej sprawie i wydanie listu gończego za podejrzanym.

Kategoria INICJATOR – w której nagradzamy dziennikarzy za wyjście poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa.
a) BIQdata, „Smog w wielkim mieście” [Gazeta Wyborcza]
Za stworzenie interaktywnej mapy zanieczyszczeń, pokazującej skalę problemu smogu
w dużych miastach w Polsce. Za reportaż wykorzystujący możliwości nowych technologii do zobrazowania zjawiska, z którym mierzy się społeczeństwo. Za innowacyjną formę prezentacji zebranych danych i udowodnienie, że kwestie trudne do zrozumienia można przedstawić w przystępny sposób.
b) Katarzyna Janowska [Rezerwacja, Onet]
Za interaktywny przegląd wydarzeń kulturalnych. Za nietypowe analizowanie codzienności poprzez sztukę i rekomendowanie wysokiej kultury. Za interesujące rozmowy
z najważniejszymi przedstawicielami świata kultury oraz przybliżanie publiczności młodych twórców. Za poruszanie zagadnień problemów społecznych przez pryzmat sztuki.
c) Outriders
Za stworzenie nowego miejsca w sieci, w którym odbiorcy znajdą reportaże z całego świata, wnikliwe analizy oraz innowacyjne formy narracji. Za uruchomienie globalnego, interaktywnego projektu reporterskiego #DeepBreath, którego zadaniem było pokazanie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie i życie. Za połączenie dziennikarskiej inicjatywy z ideą kampanii społecznej.
d) Przekrój
Za powrót w wielkim stylu. Za odtworzenie po latach kultowego tytułu prasowego bez uszczerbku na jego dawnej marce. Za wyróżniający się format, utrzymanie stylistyki pisma
i zerwanie ze schematycznością. Za doskonały dobór tematów i umiejętne łączenie wątków politycznych ze sztuką i kulturą.
e) Krzysztof Stanowski, akcja #DobroWraca
Za zainicjowanie akcji charytatywnej na Twitterze i wykorzystanie medium społecznościowego do stworzenia cyklicznych akcji pomocy finansowej osobom chorym. Za zaangażowanie znanych sportowców w inicjatywę, która stała się przyczynkiem do czynienia dobra. Za wykonywanie dziennikarskiej misji, która wykracza poza jego specjalizację zawodową.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę