Nasz profile

Zaczynamy studia!

Multimedia

Zaczynamy studia!

Zaczynamy studia!

Rektor Politechniki Gdańskiej, profesor Jacek Namieśnik, życzy studentom wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczęcia roku akademickiego.

Profesor zwraca się do studentów z całej Polski i przekazuje ważną lekcję. Mówi o tym, by studenci tak łatwo się nie poddawali. Bo studia nie są tylko dla geniuszy, ale dla osób, które są pracowite i nie załamują się tak łatwo.

Koleżanki i koledzy!

Życzę wam sukcesów na studiach.

Macie szansę, że żyjecie w niezwykle ciekawych czasach. Wszystko się zmienia, także szkolnictwo wyższe. Więc, będziecie widzieli jak to jest studiować na uczelni w czasach zmiennych, ale też bardzo ciekawych.

O jedno was tylko proszę, bądźcie odporni, nie załamujcie się pierwszymi niepowodzeniami, bo studia są nie tylko dla geniuszów, ale też dla normalnych ludzi, którzy po prostu chcą studiować.
I na pewno jeżeli tą regułę przyjmiecie za prawdziwą, to uda wam się wszystko ukończyć terminie.

Wszystkiego najlepszego!

 

Jutro (piątek, 6 października 2017), o godzinie 10:15 w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2017/2018. 

Podczas inauguracji będzie obecny wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, który zaprezentuje założenia reformy nauki i szkolnictwa wyższego.

Po wystąpieniach Rektora PG prof. Jacka Namieśnika oraz Premiera Jarosława Gowina nastąpi wręczenie przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali i odznaczeń.

Rektor PG prof. Jacek Namieśnik odbierze Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie. Wręczone zostaną także medale za długoletnią służbę dla pracowników naszej uczelni za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Podczas uroczystości odbędzie się immatrykulacja studentów i doktorantów. Po immatrykulacji wręczone zostaną nagrody: im. prof. Romualda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową oraz nagroda dla najlepszego studenta naszej Uczelni. Wydarzenie uświetni Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej.

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę