Nasz profile

Czy istnieje życie po studiach?

Patronaty

Czy istnieje życie po studiach?

Czy istnieje życie po studiach?

Odpowiedź na to pytanie będziemy próbowali poznać w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki 32/38.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów, którzy szukają pomysłu na podjęcie przyszłej aktywności zawodowej. Będzie próbą odpowiedzenia wspólnymi siłami na pytanie czy faktycznie istnieje życie po studiach oraz rozjaśnienia wizji zarówno współczesnego, jak i przyszłego rynku pracy. Wydarzenie ma pomóc studentom w poszerzeniu niezbędnej w tym obszarze wiedzy, ale też w zdobyciu informacji dotyczących ich samych – posiadanych kompetencji czy predyspozycji zawodowych.

Każdy z 3 dni  pełny będzie warsztatów, wykładów ze specjalistami i innych atrakcji.

Dzień pierwszy skupi się na tym co TU i TERAZ, czyli codziennych rozterkach typowego studenta. Podczas niego odbędą się wykłady z budowania własnej marki, wystąpień publicznych oraz obecnej sytuacji na rynku pracy. Przewidziana została również strefa relaksu, gdzie popijając drinki z palemką dowiesz się więcej o zaletach programu Erasmus.

Drugi dzień imprezy przebiegać będzie pod hasłem JUTRO. Na uczestników czekać będą szybkie randki, czyli absolwenci UŁ, którzy opowiedzą o swoich życiowych losach po opuszczeniu murów uniwersytetu. Podczas tego dnia, odbędą się także dwa, poprowadzone przez specjalistów warsztaty: „Jak osiągnąć work-life-study balance?” oraz „Obudź w sobie energię do działania!”. Podsumowaniem drugiego dnia będą różnorodne aktywności grupowe, wykorzystujące gry planszowe i kreatywne.

Ostatni dzień wydarzenia przeniesie uczestników do dalekiej PRZYSZŁOŚCI. Biorąc udział w wykładzie „Analityk – najseksowniejszy zawód świata” i panelu dyskusyjnym „Jak technologia zmienia nasze życie?”, studenci wraz z zaproszonymi praktykami biznesu sięgną wzrokiem do przyszłości zdominowanej przez innowacje. Tego dnia odbędzie się również oficjalne zakończenie imprezy, której zwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców konkursu „Twoje innowacyjne CV”.

Organizatorami projektu są Akademickie Biuro Karier UŁ i studencka grupa jego jedenastu Ambasadorów. Więcej o wydarzeniu na stronie biurokarier.uni.lodz.pl/czy-istnieje-zycie-po-studiach/ oraz na Facebook’u pod hasłem: Czy istnieje życie po studiach?

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę