Nasz profile

Maraton Analizy Danych

Patronaty

Maraton Analizy Danych

Maraton Analizy Danych

W dniach 26 i 27 maja  w Warszawie odbędzie się pierwszy Maraton Analizy Danych. Wydarzenie jest połączeniem dwudziestoczterogodzinnego hackatonu i serii wykładów skoncentrowanych na tematyce zaawansowanej analizy danych (data science). Zapisy na nie trwają do początku maja.

Uczestnicy, dobrani w drużyny, spróbują rozwiązać realne problemy dotyczące polskich miast, bazując na danych pozyskanych ze źródeł publicznych oraz od firm. Najciekawsze analizy zostaną zidentyfikowane przez jury składające się z ekspertów ze świata naukowego oraz biznesu.

Oprócz rozwiązania realnych problemów, projekt ma na celu integrację studentów reprezentujących świat naukowy z firmami z branży analizy danych. Dlatego też w trakcie wydarzenia obecne będą firmy partnerskie takie, jak Nethone czy Daftcode.

– Z naszej perspektywy osób zainteresowanych analizą danych, a przede wszystkim jej zastosowaniem, wydało się niepokojącym, iż Polska, kraj z takim bogactwem w postaci uzdolnionych naukowców oraz studentów nadal nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w danyc18h – mówi Miłosz Szyński, koordynator projektu.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów polskich i zagranicznych uczelni, a liczba miejsc jest ograniczona. Organizuje je Studenckie Koło Naukowe Data Science Management działającego w Szkole Głównej Handlowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie maratonanalizydanych.pl i na facebook.com/events/1676921255707625/

Strona projektu na Facebooku:  https://goo.gl/VNqm74,Twitter: https://goo.gl/a66YBZ,LinkedIn: https://goo.gl/T5cnUe.

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Patronaty

Na górę