Nasz profile

Maraton Analizy Danych

Patronaty

Maraton Analizy Danych

Maraton Analizy Danych

W dniach 26 i 27 maja  w Warszawie odbędzie się pierwszy Maraton Analizy Danych. Wydarzenie jest połączeniem dwudziestoczterogodzinnego hackatonu i serii wykładów skoncentrowanych na tematyce zaawansowanej analizy danych (data science). Zapisy na nie trwają do początku maja.

Uczestnicy, dobrani w drużyny, spróbują rozwiązać realne problemy dotyczące polskich miast, bazując na danych pozyskanych ze źródeł publicznych oraz od firm. Najciekawsze analizy zostaną zidentyfikowane przez jury składające się z ekspertów ze świata naukowego oraz biznesu.

Oprócz rozwiązania realnych problemów, projekt ma na celu integrację studentów reprezentujących świat naukowy z firmami z branży analizy danych. Dlatego też w trakcie wydarzenia obecne będą firmy partnerskie takie, jak Nethone czy Daftcode.

– Z naszej perspektywy osób zainteresowanych analizą danych, a przede wszystkim jej zastosowaniem, wydało się niepokojącym, iż Polska, kraj z takim bogactwem w postaci uzdolnionych naukowców oraz studentów nadal nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w danyc18h – mówi Miłosz Szyński, koordynator projektu.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów polskich i zagranicznych uczelni, a liczba miejsc jest ograniczona. Organizuje je Studenckie Koło Naukowe Data Science Management działającego w Szkole Głównej Handlowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie maratonanalizydanych.pl i na facebook.com/events/1676921255707625/

Strona projektu na Facebooku:  https://goo.gl/VNqm74,Twitter: https://goo.gl/a66YBZ,LinkedIn: https://goo.gl/T5cnUe.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę