Nasz profile

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

Patronaty

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

Do 11 maja trwa rekrutacja do międzynarodowej szkoły letniej „INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School”. Inicjatywa ma na celu wsparcie rozwoju młodych ludzi poprzez przekazanie im wizji zaangażowania społecznego i obywatelskiego w duchu nauczania Jana Pawła II.

Tegoroczna edycja szkoły letniej odbędzie się w dniach 23 lipca – 1 sierpnia 2018 w Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowicach, Tyńcu i Krakowie. Uczestnicy wezmą udział w cyklu wykładów, warsztatów i konwersatoriów, prowadzonych przez tutorów – ekspertów z zakresu socjologii, komunikacji, zarządzania, nauk politycznych, filozofii i teologii. Wśród absolwentów ostatniej edycji są młodzi ludzie z Europy (z Polski, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii), ale także z Kanady, z RPA i z Australii. Tematem przewodnim szkoły letniej jest integralne przywództwo.

– U podstaw myślenia o integralnym przywództwie leży przekonanie, że bycie liderem nie opiera się jedynie na wyuczonych technikach i dostępnych narzędziach. Kluczem do zrozumienia idei przywództwa, jakie widzieliśmy w postaci Jana Pawła II, jest dojrzałe przeżywanie swojego człowieczeństwa, uporządkowanie i harmonia we wszystkich sferach życia, od prywatnej do publicznej – tłumaczy Teresa Mazan z Centrum Myśli Jana Pawła II, tutor międzynarodowej szkoły letniej.

 

Program wydarzenia powstał w wyniku połączenia refleksji akademickiej, doświadczeń społecznych i historycznych krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz praktyki podejmowania roli lidera w życiu społecznym, politycznym i zawodowym. Ważnym elementem towarzyszącym szkole letniej jest szukanie doświadczeń kulturowych i historycznych wspólnych dla krajów, z których pochodzą uczestnicy.

– Szkoła letnia pokazała mi, jak my, ludzie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jesteśmy do siebie podobni. Ciekawym doświadczeniem było odejście od angielskiego i posługiwanie się językiem, będącym połączeniem polskiego, słowackiego i ukraińskiego. Jest to dowód na to, że czuliśmy się bardzo u siebie – mówi Agata Kałamucka, ubiegłoroczna absolwentka szkoły letniej.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są osoby do 35. roku życia. Aby efektywnie uczestniczyć w zajęciach wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Organizatorem szkoły letniej jest Centrum Myśli Jana Pawła II, czyli warszawska instytucja kultury, która przybliża nauczanie papieża Polaka.

Więcej informacji:
http://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2018/03/broszura_final.pdf
www.centrumjp2.pl

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę