Nasz profile

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

Patronaty

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School

Do 11 maja trwa rekrutacja do międzynarodowej szkoły letniej „INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School”. Inicjatywa ma na celu wsparcie rozwoju młodych ludzi poprzez przekazanie im wizji zaangażowania społecznego i obywatelskiego w duchu nauczania Jana Pawła II.

Tegoroczna edycja szkoły letniej odbędzie się w dniach 23 lipca – 1 sierpnia 2018 w Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowicach, Tyńcu i Krakowie. Uczestnicy wezmą udział w cyklu wykładów, warsztatów i konwersatoriów, prowadzonych przez tutorów – ekspertów z zakresu socjologii, komunikacji, zarządzania, nauk politycznych, filozofii i teologii. Wśród absolwentów ostatniej edycji są młodzi ludzie z Europy (z Polski, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii), ale także z Kanady, z RPA i z Australii. Tematem przewodnim szkoły letniej jest integralne przywództwo.

 

– U podstaw myślenia o integralnym przywództwie leży przekonanie, że bycie liderem nie opiera się jedynie na wyuczonych technikach i dostępnych narzędziach. Kluczem do zrozumienia idei przywództwa, jakie widzieliśmy w postaci Jana Pawła II, jest dojrzałe przeżywanie swojego człowieczeństwa, uporządkowanie i harmonia we wszystkich sferach życia, od prywatnej do publicznej – tłumaczy Teresa Mazan z Centrum Myśli Jana Pawła II, tutor międzynarodowej szkoły letniej.

 

Program wydarzenia powstał w wyniku połączenia refleksji akademickiej, doświadczeń społecznych i historycznych krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz praktyki podejmowania roli lidera w życiu społecznym, politycznym i zawodowym. Ważnym elementem towarzyszącym szkole letniej jest szukanie doświadczeń kulturowych i historycznych wspólnych dla krajów, z których pochodzą uczestnicy.

 

– Szkoła letnia pokazała mi, jak my, ludzie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jesteśmy do siebie podobni. Ciekawym doświadczeniem było odejście od angielskiego i posługiwanie się językiem, będącym połączeniem polskiego, słowackiego i ukraińskiego. Jest to dowód na to, że czuliśmy się bardzo u siebie – mówi Agata Kałamucka, ubiegłoroczna absolwentka szkoły letniej.

 

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są osoby do 35. roku życia. Aby efektywnie uczestniczyć w zajęciach wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Organizatorem szkoły letniej jest Centrum Myśli Jana Pawła II, czyli warszawska instytucja kultury, która przybliża nauczanie papieża Polaka.

 

Więcej informacji:
http://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2018/03/broszura_final.pdf
www.centrumjp2.pl

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Patronaty

 • Patronaty

  Juwenalia SGH

  Autor

  12 maja rozpocznie się kolejna edycja największego święta studentów Szkoły Głównej Handlowej – Juwenaliów. Wśród spektrum...

 • Patronaty

  CEPD 2018

  Autor

  Chinese-European Partnership for Development (CEPD) to międzynarodowy program łączący środowiska akademickie i biznesowe. Jego zwieńczeniem będzie...

 • Patronaty

  Konferencja Project Engineering

  Autor

  W dniach 7-8 maja na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Konferencja Project Engineering. To już VIII edycja...

 • Patronaty

  Polsko-Amerykańska Akademia Liderów

  Autor

  Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości otworzyła zapisy na 12 edycję Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Jej celem jest kreowanie...

 • Patronaty

  wyKOMBinuj mOst 2018

  Autor

  W dniach 16-18 maja na Politechnice Gdańskiej po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „wyKOMBinuj...

Na górę