Nasz profile

CEPD – Chiny bliżej niż myślisz

Pod Prąd

CEPD – Chiny bliżej niż myślisz

CEPD – Chiny bliżej niż myślisz

W ostatnich miesiącach głośno jest o inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku, wraz ze wszystkimi szansami i zagrożeniami, które ze sobą niesie. W tym samym czasie dwie uczelnie: SGH w Warszawie i Hong Kong University of Science & Technology, pomijają politykę i budują wspólny projekt.

Chinese-European Partnership for Development (CEPD) to międzynarodowy program łączący środowiska akademickie i biznesowe Polski i Chin. W tym roku, współorganizowany przez studentów najlepszych szkół ekonomiczno-biznesowych w Polsce i Azji.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości dotyczącą współpracy między Europą a Państwem Środka, zarówno w obszarze gospodarczym, jak i politycznym. Ta wiedza ma zaprocentować w przyszłości, podczas konkretnych działań biznesowych między oboma regionami.

Projekt świętuje swoją ósmą edycję i składa się z trzech części:

  1. Całodniowej Konferencji, która odbędzie się 23 maja w budynku C SGH;
  2. Serii spotkań ze znanymi osobistościami ze świata dyplomacji i biznesu;
  3. Wizyt delegacji chińskiej i polskiej w obu krajach.

W minionych edycjach gośćmi Konferencji byli Janusz Lewandowski, Sun Yuxi czy Leszek Balcerowicz. W obecnej wezmą udział m.in. Radosław Pyffel, Członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, czy Chong Hiu Pun, Specjalista Deutsche Banku. Konferencję uświetnią także dziennikarze: Bogdan Góralczyk (Przegląd Polityczny, TVN BiŚ), Jakub Jakóbowski (autor m.in. The Silk Road; Ośrodek Studiów Wschodnich) czy Marcin Przychodniak (Program Azja i Pacyfik – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). Konferencja będzie składać się z 5 paneli, odbywających się w godzinach 10:00 – 19:00, 23 maja (środa) w bud. C SGH. Wstęp wolny.

Chinese-European Seminars (CES) to comiesięczne spotkania z przedsiębiorcami i działaczami zaangażowanymi we współpracę polsko-chińską. W tej edycji gośćmi wydarzeń byli m.in. Wicepremier Janusz Piechociński czy Prorektor SGH Krzysztof Kozłowski.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia są wzajemne wizyty delegacji w państwach-założycielach. Reprezentacja Hong Kong University of Science & Technology pod koniec lipca odwiedzi nie tylko Warszawę, lecz także inne polskie miasta i znajdujące się tam lokalne przedsiębiorstwa; dalszą częścią wizyty jest podróż po pozostałych państwach Europy Centralnej. Do Hong Kongu wybierze się natomiast delegacja z SGH, skąd inicjatywa przeniesie się do Pekinu oraz innych chińskich metropolii.

Partnerem Głównym CEPD jest biuro podróży CT Poland – firma zajmująca się organizowaniem wycieczek do egzotycznych krajów, szczególnie do Azji Wschodniej.

Więcej informacji na temat konferencji: https://cepd.info/ i https://www.facebook.com/cepd.info/.

Marcin Czarnecki

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę