Nasz profile

Algorytmy i ludzie. Jak Facebook wpływa na nasze decyzje? – prelekcja Grzegorza Piechoty

Aktualności

Algorytmy i ludzie. Jak Facebook wpływa na nasze decyzje? – prelekcja Grzegorza Piechoty

Algorytmy i ludzie. Jak Facebook wpływa na nasze decyzje? – prelekcja Grzegorza Piechoty

17 marca, o godzinie 17:00, w auli 015, w budynku Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie, odbędzie się wykład na temat: Algorytmy i ludzie. Jak Facebook wpływa na nasze decyzje? – prelekcja Grzegorza Piechoty.

Prawie dwa miliardy ludzi korzysta z Facebooka. dla blisko miliarda to źródło informacji o świecie. Kim jest redaktor tej największej gazety? Czym się kieruje podejmując decyzje? Czy i jaką ponosi za nie odpowiedzialność? Fascynująca opowieść o świecie algorytmów, które coraz częściej decydują o tym, co czytamy, oglądamy i czego słuchamy w wolnym czasie? Co robimy w pracy i czy w ogóle dostaniemy tę pracę? Na kogo głosujemy w wyborach i czy w ogóle trafimy do lokalu wyborczego?

Grzegorz Piechota z Harvardzkiej Szkoły Biznesu, autor oryginalnych badań algorytmów Facebooka, zdradzi nie tylko jego tajemnice, ale też podzieli się wnioskami, jak wytresować algorytmy, by lepiej nam służyły i sprawić, by nasze posty rozprzestrzeniały się jak wirusy.

Grzegorz Piechota jest pracownikiem naukowym Harvardzkiej Szkoły Biznesu (HBS) w Bostonie w USA. Bada źródła gwałtownych zmian na rynkach, m.in. w handlu, mediach, transporcie. W latach 2015-2016 jako stypendysta fundacji Niemana na Uniwersytecie Harvarda badał wpływ sieci społecznościowych na modele biznesowe i strategie mediów oraz przyszłość pracy w sektorze kreatywnym.

Piechota jest dziennikarzem i menedżerem z 20-letnim doświadczeniem. Zanim rozpoczął karierę naukową, pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” jako reporter, redaktor, szef akcji społecznych i szef newsroomu. Był wiceprezesem Fundacji Agory. Jest członkiem rady dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Mediów Informacyjnych (INMA) w Dallas i byłym przewodniczącym stowarzyszenia w Europie. Z wykształcenia jest prawnikiem. Żonaty, ma dwoje dzieci. Mieszka w Warszawie i w Cambridge, w stanie Massachussetts.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Cyberpsychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie.

Liczba miejsc na auli jest ograniczona, osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie swojego imienia i nazwiska na adres cyberpsychologiaswps(at)gmail.com, w tytule wpisując „prelekcja Piechota”.

Zapraszamy serdecznie!

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę