Nasz profile

Powiew ciepła i cisza. Dlaczego Stari Grad jest wyjątkowy?

Rozwój

Powiew ciepła i cisza. Dlaczego Stari Grad jest wyjątkowy?

Powiew ciepła i cisza. Dlaczego Stari Grad jest wyjątkowy?

Stari Grad (w dosłownym tłumaczeniu z chorwackiego – Stare Miasto) to małe miasteczko na wyspie Hvar, jest jednym z pierwszych miast, które powstały w całym regionie basenu Morza Adriatyckiego.

Dlaczego Stari Grad jest wyjątkowy? Bo starówki w Chorwacji były wszędzie cudne, ale zawsze przepełnione turystami oraz pełne ciężkiej komercji. Jednak nie tutaj. Te zdjęcia, to nie specjalnie przygotowane kadry, tam jest tak naprawdę.

Mimo, iż zwiedzałem w porze obiadowej, nie było tam żywej duszy. Ani pamiątek, ani aut, ani szyldów Coca-Coli.

Teraz wyobraź sobie, że zwiedzając owe Stare Miasto, napotykasz otwarte drzwi. W środku spotykasz małą galerię obrazków, trzy stoliki, kilka krzeseł i to wszystko.

Żadnej żywej osoby, żadnego cennika, żadnej kartki mówiącej cokolwiek, po prostu obrazki.

Takich magicznych miejsc tam były dziesiątki. Gdy szedłem po kamiennej drodze, naszła mnie myśl, że zaraz wyjdę ze starówki prosto w jakieś paskudne bloki. Jakież było moje zdziwienie, gdy po przejściu wielu uliczek zobaczyłem… las. Z jednej strony mała, spokojna marina, z drugiej las, w środku idealnie zachowane średniowiecze. A wszystko nad obłędnie pięknym i krystalicznie czystym Adriatykiem.

Cieplej wam?

Łukasz Rusajczyk

blog.rusajczyk.com

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę