Nasz profile

Otwarty wykład prof. Hermanna Maurera

Aktualności

Otwarty wykład prof. Hermanna Maurera

Otwarty wykład prof. Hermanna Maurera

Dokąd zmierza ludzkość? Co wspólnego z globalnym ociepleniem ma informatyka? Zapraszamy na otwarty wykład wybitnego austriackiego naukowca – prof. Hermanna Maurera. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 12 czerwcao godz. 14.00 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8).

Prelekcja pt. „We need lots of imagination to solve some of the big problems facing mankind” odbędzie się w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego.

– Jego wystąpienie na Politechnice Wrocławskiej będzie dotyczyć niekonwencjonalnych rozwiązań podstawowych problemów, które stanęły przed ludzkością, związanych np. z przeludnieniem, globalnym ociepleniem czy cyfryzacją – wyjaśnia prof. Arkadiusz Wójs, przewodniczący ISN. Dodaje, że prof. Maurer jest wybitnym informatykiem o niezwykle szerokich zainteresowaniach. – To porywający wykładowca, znany z odważnych, prowokacyjnych tez oraz błyskotliwych argumentów – zachęca prof. Wójs.

Prelekcja w języku angielskim będzie tłumaczona symultanicznie na język polski.

Wykład jest otwarty dla wszystkich, trzeba jednak wcześniej zgłosić swój udział

przez stronę https://maurer.evenea.pl/

Prof. Hermann Maurer jest związany z Politechniką w Grazu. Urodził się w 1941 r. w Wiedniu, na tamtejszym uniwersytecie studiował matematykę. W 1965 r. uzyskał tytuł doktora nauk matematycznych. Ukończył także studia na uniwersytecie w Calgary. Wykładał m.in. na uczelniach w Niemczech, Nowej Zelandii, Australii, USA, Brazylii i Kanadzie.

Opracował wiele nowatorskich rozwiązań z dziedziny informatyki, gromadzenia i przetwarzania danych czy rozwoju sieci internetowych. Napisał 20 książek i kilkuset artykułów,  został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami. Profesor Maurer należy do licznych organizacji i stowarzyszeń, m.in. Academii Europaea. Jest doktorem honoris causa Politechniki w St. Petersburgu oraz uniwersytetów w Karlsruhe i Calgary.

W swojej pracy naukowo-badawczej zajmował się m.in. wspieranymi komputerowo aplikacjami nowych mediów oraz technikami walki z plagiatem. Obecnie pracuje nad sieciowymi systemami multimedialnymi stosowanymi  w kulturze i edukacji, integracją informacji i społecznymi skutkami osiągnięć informatycznych.

 Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów. Skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Regularnie na uczelni gościmy ekspertów, którzy w przystępny sposób opowiadają o najnowszych badaniach z prezentowanej przez siebie dziedziny.

W ramach ISN PWr odwiedzili prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jerzy Biliszczuk – wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing oraz architekt i specjalista od konserwacji zabytków – prof. Andrzej Kadłuczka z Politechniki Krakowskiej.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę