Nasz profile

Go for colour! Linoryt metodą Picassa – warsztaty dwuczęściowe | otwarty ikm

Aktualności

Go for colour! Linoryt metodą Picassa – warsztaty dwuczęściowe | otwarty ikm

Go for colour! Linoryt metodą Picassa – warsztaty dwuczęściowe | otwarty ikm

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
22 czerwca 2018, 12:00 – 16:00
29 czerwca 2018, 12:00 – 16:00

Zobacz wydarzenie na FB
Dodaj do kalendarza google

Barbara Leszczyńska zaprasza na dwudniowe warsztaty linorytu barwnego (22 i 29 czerwca 2018 r.). Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Zapisy: barbaraelgraphicdesign@onet.pl

Grafika artystyczna kojarzona jest często z obrazem czarno-białym, tymczasem tkwiące w niej możliwości oferują znacznie więcej. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z farbą drukarską i dłutem, pobawić się kolorem, oderwać się od codzienności, eksperymentować i tworzyć.

Każdy z uczestników będzie miał okazję wyciąć matrycę i wydrukować ręcznie kolorową grafikę małoformatową w małym nakładzie (2-3 odbitki).
Punktem wyjścia poszukiwań jest plama barwna, ślad, jaki pozostawia na matrycy dłuto oraz wzajemne przenikanie się linii i płaszczyzn. Panuje dowolność tematu i wyrażania siebie!

Pragnę zainteresować uczestników grafiką artystyczną i pobudzić do myślenia abstrakcyjnego. Podczas warsztatów dowiemy się jak można myśleć linią, kształtem, plamą i kolorem. A przede wszystkim liczę na świetnie spędzony czas – opowiada Barbara Leszczyńska.
Zajęcia są dwudniowe ze względu na technikę linorytu barwnego, który pomiędzy kolejnymi warstwami koloru potrzebuje nieco czasu, by wyschnąć. Jest to absolutnie wynagradzane efektem, unikatowym, wyróżniającym się wśród innych technik artystycznych.
Efektem finalnym warsztatów będzie barwna odbitka pracy, którą uczestnicy zabiorą do domu.
Proponowany temat wyjściowy zajęć to wakacje. Pomysły własne są mile widziane.

O prowadzącej:
Barbara Leszczyńska – absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP. Dyplom z linorytu w pracowni prof. Janusza Akermanna. Wystawiana w wielu miastach w kraju i za granicą, sześciokrotnie na wystawach indywidualnych: we Francji (2017), Włoszech (2016), Gdyni (2015 , 2016) i Gdańsku (2014, 2017) – i zbiorowo, m.in. w Hong Kongu, Porto, Barcelonie, Edynburgu, Wilnie, Kłajpedzie, Ostrawie, Krakowie, Łodzi i innych. Dwukrotna stypendystka Rektora gdańskiej ASP dla najlepszych studentów, rezydentka Petites Cités de Caractère w Bretanii (2017), trzykrotna stypendystka programu Erasmus. Tworzy w technikach grafiki tradycyjnej – głównie linorycie, litografii, wklęsłodruku. Rysuje tuszem i ilustruje. Podróżuje, interesuje się naturą, kuchnią i stara się poznać jak najwięcej możliwości tkwiących w grafice. Więcej informacji: barbaraelart.wordpress.com
________________________________________
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Otwarty IKM.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę