Nasz profile

Jak opiszesz przeciętnego studenta? – stereotypy, ale czy aktualne?

Studenci

Jak opiszesz przeciętnego studenta? – stereotypy, ale czy aktualne?

Jak opiszesz przeciętnego studenta? – stereotypy, ale czy aktualne?

Jak opisali przeciętnego studenta nasi czytelnicy? Może Polski student to niepoprawny optymista pełen nadziei? Lektura przezabawna, a czy zgodna z prawdą, oceńcie sami!

Polskiego studenta poznamy po ogromnych ilościach wypitego alkoholu. W tym się specjalizują. Widząc osobnika z różnego rodzaju ściągami nie mamy wątpliwości, że to Polski student. Nasi studenci, chodź stereotypowo biedni, są bardzo kreatywni, bo czasami potrafią wyczarować coś z niczego i radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach życiowych.
Daria

Wiecznie głodny i niewyspany, nieustanny kac nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie. Jeżeli już pojawi się na zajęciach to śpi w ostatnim rzędzie, a w przerwie biegnie po kawę z automatu. Wygrzebuje z portfela ostatnie trzy złote i bije się z myślami: parówki czy kawa? Ostatecznie wybiera piwo.
Karolina

Stereotypowy student to imprezowicz przedkładający zabawę nad naukę i obowiązki. Wszystkie pieniądze przeznacza na alkohol, pozostałe więc wydatki ogranicza na ile to tylko możliwe. Jedynie w czasie sesji skupia się na nauce, jednak tylko i wyłącznie na tyle, ile potrzebne jest, aby zaliczyć przedmioty, resztę czasu spędza przy komputerze lub na imprezach.
Michał

Polski stereotypowy student jest wiecznie pijany i głodny. polscy studenci maja gdzieś zajęcia, a na dwa dni przed sesja kserują notatki i zarywają nocki, popijając kawę, by zaliczyć semestr. Na szczęście to tylko stereotypy, ponieważ my, studenci, staramy sie zachować umiar w dobrej zabawie, być na bieżąco z materiałem i oczywiście nie umieramy z głodu!
Laura

Materiału na trzy miesiące uczy się w dwie „nocki”; po weekendowej imprezie musi się w końcu przespać, najczęściej na poniedziałkowym wykładzie (wykładach); nigdy nie ma czasu na naukę a na jedzenie-pieniędzy – taki biedny student biedny, ale zamiast coś sobie zrobić do jedzenia, to biegnie kupić kebaba lub pizzę!
Ania

Polski student to osoba, która ledwo zwleka się z łóżka rano po całonocnej imprezie, żeby zdążyć na zajęcia. Żywi się gotowymi daniami z Biedronki, które są tanie i ich przygotowanie zajmuje max 5min. Brudne ciuchy walają się u niego w pokoju do momentu powrotu do domu i przekazaniu ich w ręce mamusi, która je wypierze.
Monika

Polski student brnie przez swoje studia bezmyślnie, po najmniejszej linii oporu, owczym pędem, żartem zbywając doniesienia, jakoby nie było pracy dla dyplomowanych. Polski student kojarzy się raczej z imprezami w akademikach oraz beztroskim, przypadkowym życiem z dnia na dzień, aniżeli z, uległą już inflacji, marką Intelektualisty. Wreszcie, polski student ponoć nie przykłada specjalnej wagi do higieny, estetyki ubioru i rzadko bywa nie głodny. Ot, stereotypy 🙂
Piotr

Brodaty brunet, który pokłócił się z fryzjerem, na dobre, kilka miesięcy temu. Na porannym wykładzie znalazł swoją niszę w bocznym rzędzie, bliżej okna, może przysypiać, ale w duchu zaklina, że rozmowy przy piwie do czwartej nad ranem, to było ostatni raz, stanowczo.  Na pierwszej przerwie pędzi do automatu po mocną kawę, powoli odżywa.
Joanna

– Co to ma być – WYKŁAD bez slajdów?! Jak to, zaliczenie będzie Z OCENĄ? No nie mówcie, że na teście będą PYTANIA OTWARTE…
Marlena

Jego najpopularniejsze hasła to: imprezuje bez przerwy, śpi na wykładach, zakuwa tuż przed sesją, zalicza w końcu na poprawie i zapomina chwilę po tym, jest biedny i wciąż czyha na zniżki studenckie i rabaty. Puenta jest taka – co by nie mówić o polskich studentach – studia kończą ze stopniem magistra najczęściej, a i tak pracy znaleźć nie mogą.
Justyna

Szczupły chłopak z długimi związanymi włosami siedzi po turecki w końcu korytarza pod akademickim parapetem. W prawej ręce trzyma piwo, w lewej papierosa, a przed nim leży książka… Widać w jego oczach lekkie zakłopotanie, trochę niepewności – może i chciałby się pouczyć ale to tylko wrażenie, bo tak naprawdę czeka na kompanów, którzy za siedem sekund dołączą do niego, by przy błogich dźwiękach gitary i w kłębach dymu tytoniowego rozmawiać nad sensem studenckiego istnienia.
Agnieszka

Imprezowicz, odsypiający w ciągu dnia i od czasu do czasu zaglądający na uczelnię (na popołudniowe zajęcia). W poniedziałek i wtorek żywi się obiadkami od mamy, a od środy do piątku zupką chińską lub… piwną. W sesji pije hektolitry kawy lub napoju energetyzującego, by w ciągu jednej nocy przyswoić tyle wiedzy, że naszym rodzicom nie mieściłoby się to w głowach.
Beata

Dobry student to polski student! Kombinuje jak się da, choć czasem z góry wiadomo, że się nie da, a mimo to wierzy, że jest szansa aby zaliczyć SESJĘ!!! Polski student to niepoprawny optymista pełen nadziei.
Ola

Stereotypowy polski student prawdopodobnie więcej pracuje niż się uczy, a mimo to zdobywa stypendia i jeździ za granicę. Polski student co miesiąc walczy o przeżycie w czym pomagają zupki chińskie, tudzież Biedronka. No i w reszcie typowy polski student ma swój zaprzyjaźniony punkt ksero!
Magdalena

Chłopak, niewyspany, ale zadowolony, bo udało mu się osiągnąć kolejny „level” w ulubionej grze. Sesją martwi się na dwa dni przed, bo przecież jakoś to będzie, a poza tym są terminy poprawkowe. Najczęściej robi zakupy w Biedronce, bo tam można dostać dużo i tanio.
Anna

Stereotyp studenta: imprezowicz, alkoholik. W przypadku polibudy: sama brzydkie dziewczyny, w przypadku uniwerku: sami nieatrakcyjni faceci. Dodatkowo student zawsze biedny jest, choć gdy się spojrzy na ilość aut pod akademikiem, to ciężko w te stereotypy uwierzyć…
Kornel

Stereotypy… Czy to nadal aktualne?

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę