Nasz profile

TRANSATLANTYK FESTIVAL – Łódź pełna kina

Aktualności

TRANSATLANTYK FESTIVAL – Łódź pełna kina

TRANSATLANTYK FESTIVAL – Łódź pełna kina

Blisko 200 filmów z całego świata na kilkuset pokazach, znakomici goście ze świata kina i muzyki, master classy Sally Potter, Diane Warren, Dana Lebentala, Annette Insdorf, Joanny Kos-Krauze oraz niezwykłe seanse w wyjątkowych warunkach, czyli Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe – w piątek 13 lipca w Łodzi startuje ósmy już Transatlantyk Festival. W tym roku potrwa do 20 lipca.
 
Niepodległość dziś/Independance now jest hasłem tegorocznego Transatlantyku. W tym roku na Transatlantyku chcemy przyjrzeć się temu, czym dzisiaj są niepodległość, wolność, bunt. Motywy te odnajdziemy w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach.
 
W piątek 13 lipca, podczas Gali Otwarcia w EC1 Łódź odbędzie się polska premiera filmu „Nasze zmagania” („Nos batailles”, reż. Guillaume Senez). Film ten był pokazywany na festiwalu w Cannes w sekcji Semaine de la Critique. Opowiada historię Oliviera, który zpełnoetatowego pracownika zamienia się w pełnoetatowego pana domu, kiedy zostaje opuszczony przez partnerkę i sam musi zająć się dwójką małych dzieci. W poruszającym i pokrzepiającym dramacie Seneza pierwsze skrzypce gra Romain Duris, który po raz kolejny udowadnia, że doskonale czuje się w każdej filmowej konwencji. Dwa kolejne filmy,  które będzie można zobaczyć już 13 lipca to „Donbas” („Donbass”, reż. Siergiej Łoźnica) i „Żniwa” („Die Stropers”, reż. Etienne Kallos), również prezentowane na festiwalu w Cannes.
NOWE KINO
Film „Nasze zmagania” to jedna z ponad 40 premier, która będzie miała miejsce na Transatlantyk Festival w sekcji Nowe Kino. Sekcja ta to przegląd najważniejszych premier, z filmami nagradzanymi na światowych festiwalach: Cannes, Wenecji, Berlinie czy Sundance. Filmy pokazywane w tej sekcji powalczą o wyjątkową nagrodę Transatlantyk Distribution Award. Nagroda w wysokości 40 000 zł zostanie przeznaczona na wsparcie dystrybucji zwycięskiego tytułu w polskich kinach. O tym, który film wygra, zdecyduje festiwalowa publiczność. W sekcji Nowe Kino premierowo pokażemy między innymi „Donbas” („Donbass”, reż. Siergiej Łoźnica). Siergiej Łoźnica, nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard 71.
BILETY
SEANSE FILMOWE W MULTIKINIE ŁÓDŹ
Pojedyncze bilety w cenie 7 zł (z wyłączeniem seansów Kina kulinarnego). Bilety od 3 lipcadostępne poprzez www.transatlantyk.org,www.multikino.pl oraz w kasach biletowych w godzinach pracy kina (od  10.00 do 22:00).
 
Pakiety 7×7 w cenie 35 zł nie są imienne, można je wymienić na 7 biletów na dowolne seanse (z wyłączeniem sekcji Kino Kulinarne) odbywające się w Multikinie pod warunkiem dostępności miejsc. Pula pakietów jest ograniczona.
 
SEANSE W MUZEUM KINEMATOGRAFII (KINO KINEMATOGRAF)
Pojedyncze bilety w cenie 7 zł można kupić w kasach Muzeum Kinematografii od 10 lipca.
 
KINO KULINARNE
Bilety na seans filmowy połączony z kolacją w cenie 200 pln można kupić przez stronywww.transatlantyk.org, www.goingapp.pl oraz przez aplikację Going (sprzedaż już trwa). Pokaz filmowy odbywa się w Multikinie (sala 3, godz. 19.00), po pokazie widzowie zostaną przewiezieni na wyjątkową kolację w Hali Maszyn EC1.
  
KINO ŁÓŻKOWE VOX (W PASAŻU SCHILLERA)
Bilety na seans w cenie 30 zł można kupić przez stronę: www.transatlantyk.org oraz aplikcję Going, sprzedaż od 3 lipca. Bilet dotyczy łóżka i umożliwia wstęp do łóżka maksymalnie czterem osobom.
 
KONCERT TĘSKNO (W KINIE WYTWÓRNIA 3D W DOUBLE TREE BY HILTON ŁÓDŹ)
Bilety na koncert w cenie 20 zł można kupić tylko przez stronę: www.transatlantyk.org.
 
ŚNIADANIE Z TRANSATLANTYKIEM
Bilety na seans filmowy połączony ze śniadaniem w cenie 15 zł można kupić w restauracji Agrafka (Piotrkowska 90).
 
WYDARZENIA OTWARTE BEZ KONIECZNOŚCI ODBIORU BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK:
●       Pokazy filmów z sekcji POLÓWKA
●       Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Transatlantyk Instant Composition Contest w Kinie Wytwórnia 3D w Double Tree by Hilton Łódź.
●       Master Class w Multikinie
●       Debaty Salonu POLITYKI
 
NA TE WYDARZENIA KONIECZNE JEST ODEBRANIE BEZPŁATNEJ WEJŚCIÓWKI LUB REJESTRACJA:
●       Browary Polskie prezentują Czasoprzestrzenie VR
●       Wykłady Uniwersytetu SWPS w Kinie Łóżkowym VOX
●       Pokaz filmu “Żółta łódź podwodna” i spotkanie z Piotrem Metzem
●       Pokaz filmu “Ethiopiques. Muzyka duszy”
●       Pokaz serialu “Babylon Berlin”
 
Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można odbierać:
od 4 do 6 i od 9 do 11 lipca w Biurze Festiwalowym (Plac Wolności 5) w godzinach 9-17
od 12 do 20 lipca w Centrum Akredytacyjnym w Multikinie poziomie P4 (ul. Piłsudskiego 5) w godzinach 10:00 do końca ostatniego seansu.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę