Nasz profile

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej

Aktualności

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej

– Latem ożywimy przestrzeń nowego sąsiedztwa wokół przyszłej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej – Kunsztu Wodnego – mówi Natalia Cyrzan z IKM. Roślinność i zwierzęta w mieście, zdrowy styl życia – to tematy pierwszego pikniku, który odbędzie się 14 lipca.

11 sierpnia warsztaty, gry, zabawy i rozmowy dotyczyć będą miejskiej architektury, projektowania i sztuki w mieście.

1 września odbędzie się piknik poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży współorganizowany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

Wstęp wolny

Cykl trzech letnich pikników miejskich z IKM to okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów i zabaw czy przy wspólnym jedzeniu. To także pretekst do rozmowy o nowych działaniach IKM w Kunszcie Wodnym. Przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku będzie miejscem podzielonym na strefy: odpoczynku, warsztatów, porad oraz gier i zabaw. Meblami miejskimi zaaranżuje ją Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto przy współpracy z Grupą GDYBY.

Przyjazny naturze

Pierwszy z pikników miejskich dotyczy roślinności, zwierząt w mieście, zdrowego, przyjaznego naturze stylu życia. IKM zaprosił do współpracy wiele inicjatyw, stowarzyszeń i animatorów zajmujących się tą tematyką. Piknik rozpocznie się późnym śniadaniem (11.00 – 13.00) na słodko i słono, które przygotują Kolektyw Samo Dobro, Asia Stachowiak, Buzz Cafe i Składak. Do późnego popołudnia będzie można wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.

W programie warsztatów i aktywności na pikniku miejskim 14 lipca m.in.: naprawa drobnych usterek rowerowych w mobilnym warsztacie prowadzonym przez Składak, szycie prostych plecaków na rowerowe wycieczki z Chce Mi Się, porady w zakresie uprawy roślin domowych i ogrodowych, warsztaty tworzenia ozdobnych kul kokedama i geometrycznych form do oplątw ze Schroniskiem dla Roślin, wspólne tworzenie pnącza z liści origami z Joanną Paniec – Ogrodniczką Miejską, tworzenie gier planszowych o miejskich zwierzętach z Sylwią Chmielewską, warsztaty sitodruku (motywy roślinne na torby i koszulki) z Kwiatuchi, opowieści ornitologa – Jakuba Typiaka z Ptasiej Sfery o ptakach zamieszkujących miejskie parki i skwery, przygotowywanie zielnika z Łukaszem Skopem z Bez Ogródek, tworzenie ogródków skalnych z Ruta Urban Garden, robienie zabawek dla psów z fizjoterapeutką dla zwierząt oraz tworzenie eko środków do prania i sprzątania z MAMYWENE.

Harmonogram działań

14 lipca, godz. 11.00 – 18.00

Piknik poświęcony miejskiej roślinności, zwierzętom mieszkającym w mieście oraz przyjaznemu naturze, zdrowemu stylowi życia.

11 sierpnia, godz. 11.00 – 18.00

Piknik dotyczący miejskiej architektury, projektowania oraz sztuki w mieście.

1 września, godz. 11.00 – 18.00

Piknik literacki współorganizowany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku skupiony na literaturze dla dzieci i młodzieży.

Miejsce: przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku.

Program wydarzeń

Wydarzenie na Facebooku

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę