Nasz profile

Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

Od 24 do 26 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

Rozpoczynamy spotkaniem z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonym gościem będzie Bożena Aksamit, współautorka książki „Zatoka świń”.

Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając otwartą debatą pod tytułem: Dziennikarze na barykady? – dziennikarze zaangażowani, zaangażowane media – czy nadszedł ich czas?. Debatować będą: Marek Twaróg (redaktor naczelny Dziennika Zachodniego), Artur Kiełbasiński (Radio Gdańsk), Mikołaj Chrzan (redaktor naczelny Gazeta Wyborcza Trójmiasto).

Po debacie rozpocznie się czas warsztatów związanych z nowymi mediami. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.

Poruszymy kwestie związane z tym, czy należy zakładać swoje medium w sieci, a jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić. Temat dziennikarskiej komunikacji w sieci i najlepszych sposobów poszukiwania informacji, będzie jednym z wielu poruszonych tematów. Do tego dokładamy dziennikarstwo internetowe i odpowiedź na pytanie: czy warto zakładać swojego bloga?
Warsztaty poprowadzą:

Po przerwie uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Gdańsk, TV TASK na PG, Kronikę studencką PG, gdzie warsztat poprowadzi Bartek Bańka (fotograf GW) oraz Anna Iwanowska (językoznawca i redaktor) nauczą się tego, jak pisać, by inni chcieli to czytać.

W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o wartych uwagi śledztwach dziennikarskich, stresującej pracy fotoreportera i tego, który poszukuje informacji z pierwszej ręki. Tego dnia prelegentami będą:

  • Paweł Kaźmierczak (Ekspres Reporterów w TVP2)
  • Łukasz Głowala (Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl)
  • Kuba Kaługa (RMF FM)

Więcej na stronie: medionalia.pl
Zapisy na stronie: medionalia2017.konfeo.com

Organizatorami konferencji jest redakcja Magazynu Studenckiego „płyń Pod Prąd”, a współorganizują ją razem Radio Mors z UG, Naukowe Koło Radiowców z UG, Kronika Studencka PG, WRS Wydziału Zarządzania i Ekonomii z PG, WRS Wydziału Chemicznego oraz SSPG.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę