Nasz profile

Kimś innym być, czyli marzenia Pokrętka, które się spełniają wraz ze wschodem słońca

Studenci

Kimś innym być, czyli marzenia Pokrętka, które się spełniają wraz ze wschodem słońca

Kimś innym być, czyli marzenia Pokrętka, które się spełniają wraz ze wschodem słońca

Pokrętek od dawna zastanawiał się jak to jest, być jego własną żoną. Zawsze zazdrościł jej tego beztroskiego życia, które wiodła jego kosztem.

Któregoś wieczoru, tuż przed zaśnięciem, Pokrętek wyobrażał sobie, że zamieniają się z żoną rolami, gdy nagle za oknem zobaczył spadającą gwiazdkę.

Życzenie się spełniło

Gdy następnego ranka obudził się jak zwykle koło piątej, żeby przed wyjściem do pracy kupić świeże pieczywo i zrobić żonie śniadanie, poczuł się bardzo dziwnie. Przygniatał go jakiś niezwykły ciężar. Dopiero w łazience zobaczył, że ten ciężar to 70 kg nadwagi jego żony. Spadająca gwiazdka spełniła jego życzenie i teraz Pokrętek czekał już tylko aż żona się obudzi i będzie mógł jej odpłacić za lata upokorzeń.

Ciało męża

Pokrętkowa obudziła się jak zwykle koło południa i, o dziwo, ani trochę nie była zaskoczona faktem, że jest w ciele męża. W ogóle nie zareagowała na jego zaczepne: Ha! i prowokacyjną pozę, która miała być zapowiedzią odwetu i ogromnie ją wystraszyć. Na chwilę zniknęła w łazience, a następnie wyszła z domu. Kompletnie skołowany Pokrętek został i planował, co jej powie i zrobi, gdy już wróci.

Dwie golonki

Ekscytujące wizje przerwał nagły ból żołądka. Musiał być to skutek zjedzonych przez Pokrętkową poprzedniego wieczoru dwóch golonek, siedmiu pączków i garnka bigosu. Po kilku godzinach ból nieco zelżał i wycieńczony Pokrętek poszedł spać. Zanim zasnął usłyszą, że żona wraca, ale nie miał już siły wstać i dokonać zemsty.02

Swoje ciało

Następnego dnia Pokrętek obudził się w swoim ciele. Żołądek już go nie bolał, ale bolało go całe ciało tak, jakby po pijaku zaczepiał czterech znacznie silniejszych od siebie facetów i dostał od nich solidne manto.

Anita Niemczyk

 

Saga rodu Pokrętków powstała w ubiegłym wieku (1998 roku). Pomysłodawcą i autorem była Anita Niemczyk. Celem sagi jest opowieść na opak. Opowiadania były publikowane w Kwartalniku Studenckim „płyń Pod Prąd”.

Z okazji 20-lecia naszego Magazynu, przypominamy sagę Pokrętków.

Będziemy publikowali opowiadania w każdy czwartek.

Autorka Sagi Pokrętków - to właśnie od niej ściągnięto scenariusz na serial Kiepscy. Rodzina Pokrętków ukazywała się na łamach Pod Prąd przez kilka ładnych lat. autorka charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, aktualnie nauczycielka matematyki w warszawskiej szkole.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę