Nasz profile

Nie zjadamy studentów – rozmowa z Małgorzata Piotrowską, pracownicą biblioteki głównej Politechniki Koszalińskiej

Poradniki

Nie zjadamy studentów – rozmowa z Małgorzata Piotrowską, pracownicą biblioteki głównej Politechniki Koszalińskiej

Nie zjadamy studentów – rozmowa z Małgorzata Piotrowską, pracownicą biblioteki głównej Politechniki Koszalińskiej

Z panią Małgorzata Piotrowską, pracownicą biblioteki głównej Politechniki Koszalińskiej rozmawiała Katarzyna Pelplińska.

 Czy pierwszaki chętnie odwiedzają to miejsce?

Większość pojawia się na początku i końcu semestru, by zaopatrzyć się w pomoce naukowe.

Dlaczego studenci przychodzą tu tak rzadko?

Sądzę, że się boją. Wpływ na ten strach mogą mieć jakieś urazy z dzieciństwa, gdy panie w bibliotece wydawały się takie duże i złe. Ale czy ja wyglądam osobę, która byłaby w stanie zrobić komuś krzywdę? Nie zjadam studentów. Bardzo się cieszę, gdy przychodzą, a ja mogę im pomóc w zdobywaniu wiedzy.

Każdy student może liczyć na Pani pomoc?

Tak, oczywiście. Wielu studentów radzi sobie bardzo dobrze w odszukiwaniu potrzebnych książek w katalogu, lecz wielu jest zagubionych – tym podajemy pomocną dłoń. Każdy student, który czyta i korzysta z biblioteki jest dla nas bardzo ważny.

Teraz większość studentów szuka odpowiedzi na pytania w Internecie. Czy biblioteki w takim razie nie zostaną zepchnięte do lamusa?

Wierzę w to, że nie, bo książki to nasze dziedzictwo. Czegoś by zabrakło, gdyby książki zostały całkowicie wyparte przez wiedzę internetową. Dlatego warto zachęcać każdego by korzystał z książek, bo jednak w nich drzemie ogromna wiedza, którą nie zawsze można odnaleźć w Internecie.

Jakieś słowo zachęty do nowych studentów?

Jak najbardziej. Nie bójcie się nas! Jesteśmy tu po to, by pomagać, a nie ganić. Czekamy na każdego i zachęcamy do tego, by zamiast wydawać fortunę na książki po prostu korzystać z bogatych zbiorów biblioteki.

Jesteśmy tu po to, by pomagać, a nie ganić

Katarzyna Pelplińska

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę