Nasz profile

Dom ma być czysty, a lodówka pełne. Życie Pokrętka w zgodzie z priorytetami

Studenci

Dom ma być czysty, a lodówka pełne. Życie Pokrętka w zgodzie z priorytetami

Dom ma być czysty, a lodówka pełne. Życie Pokrętka w zgodzie z priorytetami

To zadziwiające jak wiele można się nauczyć z telewizji. Zwłaszcza, gdy pomyli się kanały i włączy program edukacyjny zamiast telenoweli brazylijskiej. Nie żeby Pokrętek lubił telenowele. Chodzi o to, że jego żona wyjechała na tydzień do rodziny i nie będzie miała czasu oglądać, więc on musi robić to z nią, a do tego pisać streszczenia.

Oglądał cierpliwie

Zatem oglądał cierpliwie wszystkie opery mydlane, które lubi Pokrętkowa (czyli wszystkie emitowane – zwłaszcza powtórki, bo łatwiej się połapać o co chodzi), robił notatki, a nawet rysunki, bo myliły mu się filmy i bohaterowie. Pewnie z tego natłoku informacji i wrażeń pomylił się i trafił na program publicystyczny.

Zaproszony gość narzekał na wszystko i wszystkich prawie tak, jak żona Pokrętka, tylko wyrażał się tak jakoś jak profesor. Głównie marudził, że ludzie nie żyją w zgodzie ze swoimi priorytetami. Rzecz jasna Pokrętek nie wiedział co to są priorytety, ale dziennikarz też nie znał tego słowa i poprosił „profesorka” o wyjaśnienie.

Co jest najważniejsze?

Pokrętkowi bardzo spodobał się pomysł, żeby określić co jest dla niego najważniejsze i żyć w zgodzie z tym.

Dość łatwo stwierdził, że najbardziej ceni sobie święty spokój. A żeby osiągnąć go w miarę dużo, powinien przed powrotem żony posprzątać mieszkanie i zapełnić lodówkę.

Pokrętek postanowił zacząć od lodówki, bo wiedział, że zakup takiej ilości piwa, żeby jego druga połowa była usatysfakcjonowana, będzie wymagał kilkukrotnego wyjścia do sklepu.

Po drodze do sklepu spotkał sąsiada i skoczyli na małe co nieco, bo jak żona wróci, to nie będzie mógł wyjść z domu dalej niż do śmietnika. Turne przeciągnęło się im się do obiadu dnia następnego. Mocno zmęczeni, razem postanowili zrobić niezbędne zakupy. Biorąc pod uwagę jak trzęsły im się ręce z wysiłku oraz jak byli spragnieni, to wynik doniesienia co piątej butelki całej i pełnej i tak należy uznać za godzien pochwały.

Uzupełnienie zapasów

Następny dzień Pokrętek zaczął od uzupełnienia zapasów w lodówce o to, co dnia poprzedniego skonsumował w ramach testowania czy piwko aby na pewno będzie żonce smakowało.

Potem wziął się za porządki. Prawie cały dzień zajęło mu segregowanie znaczków, których przy żonie nie mógł wyciągać, bo uważała, że filatelistyka to jakiś rodzaj grzybicy stóp i nie chciała słuchać żadnych tłumaczeń.

Wieczorem Pokrętek skoczył do sąsiadów pożyczyć odkurzacz (bo swojego nie mógł znaleźć z bałaganie panującym w domu). Do domu wrócił po dwóch dniach, bo sąsiad przypomniał mu, że ich wspólny przyjaciel ma wieczór kawalerski (a drugiego dnia były poprawiny wieczoru).

Opatrzyć rany

Ku swemu ogromnemu zaskoczeniu, Pokrętek zastał swą połowicę w domu. Na zakupach i porządkach tydzień minął jak z bicza strzelił.

Pokrętkowa nie była zadowolona z tego, co zastała po powrocie i mocno dała to mężowi odczuć. Gdy wieczorem Pokrętek zamknięty za karę w komórce, opatrywał rany, naszły go refleksje natury ogólnej.

Po raz kolejny okazało się, że nie można wierzyć w to, co mówią w telewizji – życie w zgodzie z priorytetami przyniosło mu tylko ból i cierpienie.

Anita Niemczyk

Saga rodu Pokrętków powstała w ubiegłym wieku (1998 roku). Pomysłodawcą i autorem była Anita Niemczyk. Celem sagi jest opowieść na opak. Opowiadania były publikowane w Kwartalniku Studenckim „płyń Pod Prąd”.

Z okazji 20-lecia naszego Magazynu, przypominamy sagę Pokrętków.

Będziemy publikowali opowiadania w każdy czwartek.

Autorka Sagi Pokrętków - to właśnie od niej ściągnięto scenariusz na serial Kiepscy. Rodzina Pokrętków ukazywała się na łamach Pod Prąd przez kilka ładnych lat. autorka charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, aktualnie nauczycielka matematyki w warszawskiej szkole.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę