Nasz profile

O tym jak Pokrętka wkopała złota rybka

Studenci

O tym jak Pokrętka wkopała złota rybka

O tym jak Pokrętka wkopała złota rybka

Każdy marzy o szczęściu i prawie każdy na nie zasługuje. A już na pewno biedny, udręczony Pokrętek, którego żona jest pierwowzorem większości głównych bohaterów horrorów, córka ma IQ niższe niż ilość lat, które spędziła w pierwszej klasie podstawówki, a jego syna boi się policja, mafia i nawet woźna w szkole.

Gdyby Pokrętek, choć przez chwilę przypuszczał ile nieszczęść przyniesie mu złowienie złotej rybki, nigdy nie poszedłby wędkować.

Stało się

Ale stało się, złapał ją, a ona nachalnie domagała się wypowiedzenia trzech życzeń. Jeszcze niczego nieprzeczuwający Pokrętek powiedział pierwsze, to, o którym skrycie marzył i wierzył, że przyniesie mu szczęście. Poprosił, aby jego żona stała się piękna i niezwykle miła. Wrócił do domu i już pod blokiem zauważył, że coś jest nie tak.

Pierwsze życzenie

Wszędzie widział mnóstwo mężczyzn w różnym wieku. Im bardziej zbliżał się do drzwi swojego mieszkania, tym było ich więcej. W pierwszej chwili przestraszył się, że nie dostanie się do domu, ale dojrzało go czujne oko żony i usłyszał:

– Dawajcie go tu! Niech nam poda coś do picia!

Dziesiątki rąk uniosły go w górę i przetransportowały do mieszkania. I ujrzał swoją odmienioną żonę – rzeczywiście wyglądała nieziemsko i sprawiała wrażenie ogromnie sympatycznej osoby. Otaczał ją rój adoratorów, a każdy zachwalał swoją kandydaturę. Biorąc pod uwagę ilość konkurentów i niezdecydowanie Pokrętkowej, ten cyrk mógł potrwać co najmniej miesiąc. A już po trzech godzinach Pokrętek był wykończony robieniem gościom herbatki i bieganiem po piwo. No cóż, może i Pokrętkowa była teraz miła, ale lata treningu zrobiły swoje – nie ważne jaki gość, obowiązkiem pana domu jest zadbanie o niego.

Drugie życzenie

W końcu Pokrętek nie wytrzymał. Stanął na środku pokoju, gdzieś między swoim najlepszym przyjacielem, a prezydentem miasta i co sił w płucach krzyknął:

– Wynoście się wszyscy jak najdalej stąd!

Widać złota rybka miała dobry słuch, bo nagle wszyscy zniknęli.

Trudno powiedzieć, czy była dobra z geografii, ale przeniosła wszystkich do Las Vegas. Oczywiście Pokrętek od razu tego nie wiedział. W ciągu pierwszych kilkunastu minut dowiedział się tylko, jak wiele dóbr materialnych zniknęło wraz z żoną i jej świtą.

Jednak po kilku tygodniach zaczął zauważać, że ludzie na ulicy dziwnie mu się przyglądają i śmieją się za jego plecami. W końcu jakiś życzliwy doniósł mu, że Pokrętkowa prowadzi show w amerykańskiej telewizji, w którym główną atrakcją jest nabijanie się z Pokrętka. Trochę ze względu na jej urodę, a trochę na chwytliwość tematu, show zyskało międzynarodową sławę i od kilku dni można je zobaczyć również w Polsce.

Życzenie trzecie

Wieczorem Pokrętek znieczulił się znacznie i zasiadł przed telewizorem. Program był raczej mało twórczy, prezentował codzienne sceny z życia Pokrętka a publiczność śmiała się jak szalona. Poruszyło to Pokrętka i zawołał:

– Nie chcę nigdy więcej słyszeć o mojej żonie!

I stracił słuch…

Anita Niemczyk

Saga rodu Pokrętków powstała w ubiegłym wieku (1998 roku). Pomysłodawcą i autorem była Anita Niemczyk. Celem sagi jest opowieść na opak. Opowiadania były publikowane w Kwartalniku Studenckim „płyń Pod Prąd”.

Z okazji 20-lecia naszego Magazynu, przypominamy sagę Pokrętków.

Będziemy publikowali opowiadania w każdy czwartek.

Autorka Sagi Pokrętków - to właśnie od niej ściągnięto scenariusz na serial Kiepscy. Rodzina Pokrętków ukazywała się na łamach Pod Prąd przez kilka ładnych lat. autorka charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, aktualnie nauczycielka matematyki w warszawskiej szkole.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę