Nasz profile

W samo południe. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” wraz z występem grupy improwizacyjnej

Aktualności

W samo południe. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” wraz z występem grupy improwizacyjnej

W samo południe. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” wraz z występem grupy improwizacyjnej

W sobotę przedproże biblioteki przy ulicy Mariackiej ubarwi proza Stefana Żeromskiego. Ósmego września w samo południe startuje narodowe czytanie „Przedwiośnia”.

W bibliotece przy ulicy Mariackiej (Fila Gdańska) aktorzy, czytelnicy i blogerzy będą przez dwie godziny czytali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W czytanie powieści będzie wpleciony występ grupy improwizacyjnej SzaFoFe.

Improwizacja – (z łać. improvisus – „nieprzewidywalny”) – tworzenie dzieła bez przygotowania, przy aktywnym udziale publiczności. Improwizacja jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym. Nie ma scenariusza, nie ma reżysera, nie ma suflera, ale jest grupa z energią i wyobraźnią, a do tego jest widownia.

W trakcie wydarzenia będą czytane fragmenty prozy Stefana Żeromskiego, a grupa improwizacyjna, przedstawi zasłyszany tekst od strony skojarzeń i improwizacji.

Wystąpi przed nami znakomita!, utalentowana! Grupa SzaFoFe! Bebe, Waldek, Karol i Adam. Zespół mający duże doświadczenie w improwizowaniu, a udział w tym wydarzeniu to dla uczestników satysfakcja gwarantowana.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia aktywnego udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Można włączyć się w czytanie Przedwiośnia lub można być widzem, dobrze się bawiąc, przypominając sobie dawną lekturę, ale również patrząc na znany tekst oczyma grupy improwizacyjnej.

Jeśli ktoś chce zgłosić się do czytania Przedwiośnia, należy wysłać zgłoszenie (do 31 sierpnia) na adres marketing@wbpg.org.pl.

Narodowe czytanie zainaugurowane zostało przez parę prezydencką 28 lutego, a tegoroczna odsłona odbywa się 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i to ona zaprasza do wspólnego czytania lektury.

Link do wydarzenia Narodowe Czytanie Przedwiośnia na FB.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę