Nasz profile

Gdyńskie Centrum Kultury w nowym sezonie

Aktualności

Gdyńskie Centrum Kultury w nowym sezonie

Gdyńskie Centrum Kultury w nowym sezonie

Gdyńskie Centrum Kultury w nowej siedzibie na Jana z Kolna 25, od dwóch tygodni realizuje bogaty program wydarzeń kulturalnych, wśród nich stałe pozycje – spektakle, Teatrzyk Bezwstydny, Teatrzyk Młodego Artysty, ale doszło również kilka nowych wydarzeń oraz projektów:

 

Bez przesady

Kategoria wiekowa 15+

Feministki to „sfrustrowane baby z wąsami”, a dyskryminacja płciowa jest wyłącznie lewacką histerią. Nie polemizujemy  z tą tezą, lecz w komediowy sposób pokazujemy lustrzane odbicie rzeczywistości.

Reż. Mariusz Babicki

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 14.10 / 28-29.11

 

 Konsternacja POLSKA PREMIERA

Kategoria wiekowa 15+

 Ewa i Robert wracają z wakacji, w swoim mieszkaniu zastają znajomych, którzy mieli się nim opiekować. Mieszkanie niby jest takie samo, ale jednak inne – ściana nie tam, gdzie powinna, stolik inaczej stoi… Przestrzeń jest przesunięta, jak przesunięte są relacje pomiędzy nimi – jakby to nigdy nie było ich mieszkanie, para znajomych też nie jest tą parą znajomych, którą powinna być, a za chwilę mąż nie jest mężem, przyjaciółka zmienia się w opiekunkę do dziecka… Sytuacja zmienia się dynamicznie, przybierając różne odcienie absurdu. „Konsternacja” jednego z najważniejszych dramaturgów młodego pokolenia – Mariusa von Mayenburga, to tylko z pozoru lekka komedia. Poślizg tożsamości i ciągle zmieniająca się narracja są najczystszym tematem spektaklu i skutkują odpowiednią alegorią naszych czasów.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 14-16.09 / 26-27.10 / 16-17.11 / 7-8.12

 

Mayday. Run For Your Wife

Kategoria wiekowa 15+

Najbardziej oblegany spektakl sezonu  – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

Reż. Dariusz Majchrzak

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 120 min z przerwą *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 27-28.09 / 18-19.10 / 9-11.11

 

Mamy problem. Monodram macierzyński

SPEKTAKL GOŚCINNY Kategoria wiekowa 15+

 Spektakl o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa.

Reż. Jakub Ehrlich

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 60 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 7.10

 

O co biega?

Kategoria wiekowa 15+

Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora. I Ona – Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania.

Reż. Tomasz Podsiadły

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 90 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 24-25.11

 

O miłości… absolutnie wszystko…

Kategoria wiekowa 15+

 Żart sceniczny adresowany wyłącznie do widzów z dużym poczuciem humoru. Rzecz na 9 utworów, 8 śpiewających aktorów, trio jazzowe, Złotoustego, Deus ex Machina i… głos oświetleniowca.

 Reż. Krystian Nehrebecki

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 14.12

 

Psiunio

Kategoria wiekowa 15+

 Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 28.10 / 18.11 / 9.12

 

Rewia – Lata 20. lata 30. PREMIERA

Kategoria wiekowa 15+

Zapraszamy na czarowną rewię, gdzie pióra i brokatowe zwoje stworzą gustowną choreografię w takt dawnych szlagierów. Przeniesiemy się w czasy, gdy po Świętojańskiej sunęły Buick’i i Fordy, a eleganci glancowali wyjściowe pantofle pomadą marki India. Z radioodbiorników płynął głos Bodo i Fogg’a, a gdy żywiołowo tańczyła na scenie Loda Halama, zespoły Girls machały w takt nóżkami. Odtworzymy tamto nocne życie, eleganckie i nieskończenie żywe w naszych sercach.

Reż. Tomasz Podsiadły

Gdyńskie Centrum Kultury

*Bilety: 25 zł / pokaz sylwestrowy 40 zł

GRAMY: 30-31.12

 

Wieczory ateńskie

Kategoria wiekowa 15+

Komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.

Reż. Mateusz Olszewski

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 85 min *Bilety: 40 zł / 35 zł

GRAMY: 29.09 / 4.11 / 15.12

 

Zacznijmy jeszcze raz

Kategoria wiekowa 15+

 Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf. To sztuka o nas… bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i cholernie mądra.

Reż. Tomasz Sapryk

Gdyńskie Centrum Filmowe

Czas trwania: 75 min *Bilety: 50 zł / 45 zł

GRAMY: 5-6.10 / 17-18.11 / 7-8.12

 

Zdrada Pablo Amadora PREMIERA

SPEKTAKL GOŚCINNY Kategoria wiekowa 15+

 Błyskotliwa komedia pełna wartkich dialogów, zwrotów akcji i niespodziewanych puent. Bawić się na niej będzie zarówno miłośnik dowcipów sytuacyjnych, jak i poszukiwacz inteligentnego humoru opartego na żartobliwym wyłapywaniu słabości ludzkiej natury. Jednak nie samym śmiechem człowiek żyje. Sztuka porusza ważne dla wszystkich tematy zmian kulturowych spowodowanych rozwojem nowoczesnych technologii, a co za tym idzie – gubienia się lub odnajdywania w tym „nowym” świecie jego mieszkańców. Jak nigdy wcześniej, prawda i fałsz stają się trudne do rozróżnienia, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że trudne do zdefiniowania.

Reż. Romain Włodkowski

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 80 min *Bilety: 20 zł

GRAMY: 12.10 / 23.11 / 16.12

 

Sonata Belzebuba

Kategoria wiekowa 12+

 Historia o tych i dla tych, którzy próbują tworzyć. Próbują wyjść ponad przeciętność. I są skłonni oddać oraz poświęcić w imię sztuki dosłownie wszystko. Do końca, do śmierci.

Reż. Tomasz Podsiadły

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 60 min *Bilety: 25 zł

GRAMY: 11.10 / 3.11

 

Iwan – carski syn

Kategoria wiekowa 6+

Tytułowy bohater wyrusza w świat wraz z szarym wilkiem w poszukiwaniu złodzieja, który z carskiego ogrodu kradnie zaczarowane jabłka. Iwan przezywa wiele pasjonujących i mądrych przygód.

Reż. Konrad Szachnowski

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 85 min z przerwą *Bilety: 25 zł

GRAMY: 8.11 / 11-12.12

 

Superświetnie

Kategoria wiekowa 5+

Bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych. Mała Oliwia dostaje mnóstwo zabawek, ale szybko się nimi nudzi. Odłożone na półkę zabawki postanawiają zawalczyć o uwagę Oliwii…

Reż. Magdalena Bochan-Jachimek

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 60 min *Bilety: 20 zł

GRAMY: 1.12 / 6.12

 

Księżniczka na ziarnku grochu

Kategoria wiekowa 4+

Niezwykle zabawna, a przy tym nieco ironiczna historia księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie potrafi sobie znaleźć żony. Klasyka według mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy.

Reż. Tomasz Podsiadły

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 50 min *Bilety: 25 zł

GRAMY: 30-31.10 / 14.11 / 2-4.12

 

Dodatkowo trzy projekty teatralne

Więcej niż musical

Zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z premierą książki „Więcej niż musical. Teatr Wojciecha Kościelniaka” autorstwa Piotra Sobierskiego. Wybitny reżyser będzie bohaterem spotkania autorskiego, o którego oprawę artystyczną zadba Bernard Szyc z Teatru Muzycznego w Gdyni. Ponadto odbędzie się wystawa poświęcona scenografowi Damianowi Styrnie oraz specjalnie przygotowany na tę okazję przez Patrycję Gola i Krzysztofa Wojciechowskiego koncert „Egzamin z Kościelniaka”, podczas którego studenci Studium Wokalno-Aktorskiego wykonają piosenki z musicali w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Gdyńskie Centrum Kultury

*wstęp wolny / koncert „Egzamin z Kościelniaka” 35 zł / 30 zł

ZAPRASZAMY: 21-22.10 / 29.10

Wojciech Kościelniak, fot. Łukasz Giza

 

Teatrzyk Bezwstydny

Kategoria wiekowa 12+

Grasz na gitarze? Śpiewasz? Tańczysz? Robisz beat-box? Jesteś DJ-em? Chesz się pokazać? Czekamy na Ciebie! Przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania.

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 120 min *wstęp wolny

ZAPRASZAMY: 4.10 / 8.11 / 6.12

 

Teatrzyk Młodego Artysty

Kategoria wiekowa do 15

Nadszedł czas na Was, młodzi artyści! Tylko tu możecie wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować autor z patyków.

Gdyńskie Centrum Kultury

Czas trwania: 60 min *wstęp wolny

ZAPRASZAMY: 7.10 / 11.11 / 2.12

 

Spektakl (nie tylko) dla rodziców

Ile razy miałeś ochotę wyjść do teatru, ale nie miałeś z kim zostawić swojej pociechy? Tym razem, mamy rozwiązanie. Możesz obejrzeć spektakl, a my w tym czasie zajmiemy się Twoim dzieckiem.

Pod okiem doświadczonych animatorów, małe smyki będą twórczo spędzać czas podczas różnorodnych warsztatów. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-12 lat.

Cena biletu na spektakl pozostaje zgodna z cennikiem. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl

Do teatru zapraszamy 20 minut przed rozpoczęciem spektaklu, a po odbiór dziecka najpóźniej 15 minut po jego zakończeniu.

Przed zgłoszeniem dziecka, prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny na naszej stronie.

Najbliższe pokazy:

7 października 2018 o godz. 17:00 – „Mamy problem. Monodram macierzyński” w reż. Jakuba Ehrlicha

25 listopada 2018 o godz. 17:00 – „O co biega?” w reż. Tomasza Podsiadłego

9 grudnia 2018 o godz. 17:00 – „Psiunio” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę