Nasz profile

Program otwarty IKM rozszerza formułę. Aplikuj po nawet 4 000 zł na swój projekt kulturalny!

Aktualności

Program otwarty IKM rozszerza formułę. Aplikuj po nawet 4 000 zł na swój projekt kulturalny!

Program otwarty IKM rozszerza formułę. Aplikuj po nawet 4 000 zł na swój projekt kulturalny!

Program otwarty IKM już ponad dwa lata pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów w sieni Instytutu Kultury Miejskiej z wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. – W jesiennym naborze wniosków podwyższyliśmy pulę dostępnych środków dla jednego wydarzenia. Można aplikować o wsparcie nawet do 4 000 zł – mówi Katarzyna Buczek, koordynatorka programu. Nabór trwa od 24.09 do 17.10.2018. Wniosek i szczegóły znajdują się na: www.otwarty.ikm.gda.pl

Otwarty IKM to program dla mieszkańców, animatorów kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów i instytucji. Dzięki niemu każdy może zrealizować swój pomysł na działanie kulturalne, społeczno-kulturalne lub edukacyjno-kulturalne w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. IKM zapewnia wsparcie merytoryczne, techniczne pracowników instytucji oraz finansowe. Na jesienną edycję otwartego IKM przeznaczonych jest łącznie 40 000 zł brutto.

– Zwiększenie kwoty wsparcia projektów to docenienie inicjatywy osób zgłaszających wydarzenia oraz możliwość realizacji pierwszego, lub kolejnego, działania kulturalnego na większą skalę. Mam nadzieję, że nasz program będzie atrakcyjniejszy dla doświadczonych animatorów kultury i tych, którzy dopiero próbują swoich sił – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Nabór wniosków trwa od 24 września do 17 października 2018 roku (do godz. 17.00) pisemnie, w formie papierowej lub mailowo

Poza dofinansowaniem działania IKM oferuje: wsparcie techniczne przed wydarzeniem oraz przestrzeń i zaplecze techniczne sieni Instytutu Kultury Miejskiej. Szczegółowy opis, jak aplikować, regulamin oraz wniosek znajduje się na stronie programu http://otwarty.ikm.gda.pl/aplikuj/

Od stycznia 2016 do września 2018 w ramach programu otwarty IKM zrealizowano 133 projekty.

Najbliższe wydarzenia w ramach otwartego IKM w październiku

 

8 października, 18.30 – 20.30 | Wykład z elementami warsztatu szermierki szablą i premiera biografii Jánosa Kevey’a

Premiera biografii legendarnego szermierza będzie okazją by chwycić za palcat lub prawdziwą szablę i spróbować podstawowych technik szermierczych. János Kevey, węgierski fechmistrz, był uczniem elitarnego Instytutu im. Miklósa Toldiego w Budapeszcie pod kierunkiem legendarnego mistrza László Borsodyego, w historii Polski zapisał się jako trener reprezentacji Polski szablistów.

Organizator: Stowarzyszenie Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki z Szablą. Od pięciu lat organizuje Dzień Szabli w Muzeum Wojska Polskiego. Ponadto prowadzi prezentacje i warsztaty dla instytucji kulturalnych w Polsce i za granicą (m.in. Muzeum AK w Krakowie, Muzeum Lubelskie, Ambasada Węgier, Muzeum Wojska w Budapeszcie, Deri Muzeum w Debreczynie).

 

12 października, godz. 11.00-14.00 | Kolagrafia – grafika od podszewki – warsztaty od lat 8

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonają matryce kolagraficzne oraz uzyskają odbitki z tej matrycy. Kolagrafia jest dość prostą techniką graficzną, możliwą do wykonania w krótkim czasie. Trzygodzinne warsztaty mają zainteresować uczestników grafiką, pokazać im możliwość zabawy kolorem, zachęcić do kreatywnej zabawy i eksperymentu, poszerzyć horyzonty i być pożywką dla przyszłych inspiracji artystycznych.

Organizacja prowadzenie: Barbara Leszczyńska, doktorantka gdańskiej ASP. Dyplom magisterski z linorytu w pracowni prof. Janusza Akermanna. Tworzy w technikach grafiki tradycyjnej – głównie linorycie, litografii, wklęsłodruku. Rysuje tuszem i ilustruje. Podróżuje, interesuje się naturą, kuchnią i stara się poznać jak najwięcej możliwości tkwiących w grafice.

Zapisy: barbaraelgraphicdesign@onet.pl

 

22 października, godz. 17.00 – 19.00 | Muzyczne warsztaty bębniarskie dla rodziców z dziećmi

Nauka gry rytmu oraz śpiew pieśni, czyli warsztaty muzyczno – bębniarskie  dla osób dorosłych z małymi dziećmi. Prowadząca warsztaty Marta Cichocka przybliży uczestnikom wydarzenia krótką opowieść dotycząca historii oraz natury gry na bębnach djembe.

Organizacja: Małgorzata Ferenc-Malinowska (Międzynarodowy Klub Rodzica – International Parent’s Club)

Prowadzenie: Marta Cichocka, była członkini zespołu Nandaloo grającego muzykę afrykańską oraz kolektywu Sento, grającego koncerty relaksacyjne. Certyfikowana nauczycielka jogi oraz masażystka dźwiękiem przy użyciu mis tybetańskich Peter Hess oraz masażystka Lomi lomi Nui.

Zapisy: parentsclubgdn@gmail.com

Dołącz do organizatorów i uzyskaj wsparcie finansowe na realizację swojego projektu. Już dziś zgłoś się do programu otwarty IKM!

www.otwarty.ikm.gda.pl 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę