Nasz profile

Wielkie zwiedzanie Warszawy

Aktualności

Wielkie zwiedzanie Warszawy

Wielkie zwiedzanie Warszawy

Wielkie Zwiedzanie Warszawy 2018 to już dziesiąta edycja projektu, którego głównym celem jest zapoznanie nowo przyjętych studentów Szkoły Głównej Handlowej z dziejami miasta i najciekawszymi miejscami, które koniecznie muszą znać mieszkając w Warszawie.

Podczas jesiennego weekendu profesjonalni przewodnicy oprowadzą uczestników po specjalnie wyznaczonych trasach tematycznych, aby pokazać im nieznane zakamarki stolicy oraz miejsca, w których rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne. Wszyscy uczestnicy będą mieć okazję odwiedzić najciekawsze muzea oraz wystawy w Warszawie. Oprócz tego wezmą udział w specjalnie zorganizowanej dla nich grze miejskiej. Przewidywane są również liczne konkursy oraz impreza tematyczna.

Przewidywane są również liczne konkursy oraz impreza tematyczna

Wymarzone studia są niejednokrotnie dla wielu osób równoznaczne z opuszczeniem bliskich i wyjazdem z rodzinnego domu do wielkiego miasta. Nierzadko stanowi to wyzwanie znacznie trudniejsze niż matura, czy pierwsza sesja. Wyciągając pomocną dłoń do Pierwszoroczniaków, Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej organizuje Wielkie Zwiedzanie Warszawy.

Uczestnicy projektu, poprzez różnorodne aktywności, będą mieli szansę zaznajomić się z dziejami stolicy oraz odkryć jej najbardziej kultowe, czy kuluarowe miejsca. Profesjonalni przewodnicy oprowadzą ich po specjalnie na tę okazję przygotowanych trasach tematycznych. Starsi koledzy z uczelni zaoferują wzięcie udziału w autorskiej grze miejskiej, a współpracujące placówki gastronomiczne oraz instytucje kulturalne, ze sztandarowymi muzeami miasta na czele, szeroko otworzą dla nich swoje drzwi.

Jesienny weekend 20-21 października zapowiada się obiecująco dla nowoprzyjętych warszawskich studentów

Jesienny weekend 20-21 października zapowiada się obiecująco dla nowoprzyjętych warszawskich studentów. W sobotnie popołudnie przewidziany jest dla nich wspólny posiłek, który z pewnością będzie nie tylko okazją do integracji, lecz także możliwością wytypowania na przyszłość swoich faworytów na kulinarnej mapie Warszawy. Idealnym ukoronowaniem dnia ma być impreza tematyczna w jednym z najbardziej prestiżowych klubów w mieście.

Ideą Wielkiego Zwiedzania Warszawy jest “wyciśnięcie z miasta” w 2 dni wszystkiego, co tylko jest możliwe. Wymaga to nie lada aktywności oraz zaangażowania uczestników, nie wyklucza jednak wygospodarowania chwili na wspólny relaks, nazwany przez organizatorów Wielką Wyżerką. Cóż dokładnie kryje się pod tą nazwą? O tym już w niedzielny poranek będą mogli przekonać się wszyscy uczestnicy.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby po wydarzeniu żaden z dwustu biorących udział w projekcie Pierwszaków nie czuł się obco w Warszawie.

Bilety dla wszystkich zainteresowanych będą dostępne do nabycia od 15 do 19 października w cenie 15 zł w biurze Samorządu Studentów SGH na antresoli. Do tego czasu twórcy zachęcają do zaznaczenia swojej obecności na Facebook’owym wydarzeniu! https://www.facebook.com/events/234990270495178/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę