Nasz profile

Ramen. Smak wspomnień w kinach od 11 listopada

Aktualności

Ramen. Smak wspomnień w kinach od 11 listopada

Ramen. Smak wspomnień w kinach od 11 listopada

„Ramen. Smak wspomnień” to kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli” uczta dla nienasyconych smakoszy oraz nieuleczalnych romantyków.

Prezentowany w sekcji Kino Kulinarne 68. MFF w Berlinie film, jest nowym obrazem najsłynniejszego singapurskiego reżysera Erica Khoo, autora głośnej animacji „Tatsumi”, „12 pięter” i „Bądź ze mną”.

W kinach od 11 stycznia 2019

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców.

Bohater ma przy sobie czerwony notatnik – pełen refleksji i starych zdjęć – pozostawiony przez swoją singapurską matkę, która zmarła, gdy Masato miał zaledwie dziesięć lat.

W Singapurze kucharz poznaje Miki, japońską blogerkę i samotną matkę, która pomaga mu odnaleźć wuja Wee ze strony matki, właściciela restauracji Bak Kut Teh. Przy okazji Masato odkrywa, że jego babka Lee wciąż żyje i posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka.

Masato wraz babcią spróbują wzajemnie wyleczyć swoje skołatane dusze w kuchni, gdzie wspólnie przygotowywane posiłki staną się czymś więcej niż sumą składników.

Przepyszny.
Maggie Lee, Variety

Piękny film o przebaczeniu i pojednaniu.
Deborah Young, Hollywood Reporter

Film dla nienasyconych smakoszy i nieuleczalnych romantyków.
Allan Hunter, Screen International

Wzruszająca saga rodzinna i opowieść o pojednawczej mocy gotowania w jednym.
OutNow

Kino singapurskie w najsmaczniejszym wydaniu.
Oliver Armknecht, Film Rezensionen

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę