Nasz profile

Dokąd dojechałam, jadąc donikąd – spotkanie z podróżniczką

Aktualności

Dokąd dojechałam, jadąc donikąd – spotkanie z podróżniczką

Dokąd dojechałam, jadąc donikąd – spotkanie z podróżniczką

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spotkanie z podróżniczką Joanną Chmarą // DOKĄD DOJECHAŁAM JADĄC DONIKĄD // 26 listopada (poniedziałek), ul. Dworska 29a Gdańsk Brzeźno.

Wstęp wolny.

„Podczas pewnej wieczornej przejażdżki po kaszubskich drogach po raz pierwszy w mojej głowie pojawiła się myśl, by spróbować życia w drodze, zamiast wiecznie próbować znaleźć chwilkę na rower pomiędzy pracą i innymi obowiązkami. Kilka miesięcy później złożyłam wypowiedzenie, kupiłam bilet lotniczy do Szwajcarii, spakowałam sakwy, namiot, ukulele i rower i ruszyłam. Bez planu, bez celu, bez listy miejsc do odwiedzenia. Chciałam po prostu jechać.

Była to moja pierwsza podróż solo i druga podróż rowerowa w życiu. Nie miałam pojęcia, czy poradzę sobie sama w drodze. Jak się jednak okazało, najtrudniejszą jej częścią było samo podjęcie decyzji, choć oczywiście po drodze wyzwań nie brakowało: były mordercze podjazdy w palącym słońcu, usterki techniczne, upadki i kontuzje. Przejechałam ze Szwajcarii, przez Włochy, Austrię, Słowenię i Chorwację, do Bośni i Hercegowiny, w niecałe trzy miesiące poznając więcej dobrych, otwartych i inspirujących ludzi, niż zazwyczaj poznaję przez cały rok. Przekonałam się, że samotne podróżowanie wcale nie jest samotne oraz że do szczęścia nie jest potrzebne mi nic więcej, niż to, co jestem w stanie zmieścić w sakwach.”

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę