Nasz profile

Warsztaty – wyznacz granice

Aktualności

Warsztaty – wyznacz granice

Warsztaty – wyznacz granice

Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na cykl warsztatów „Wyznacz granicę”!

Uczestniczki warsztatów otrzymają wsparcie w uwolnieniu się od nagromadzonych napięć psychicznych, w pogłębieniu samoakceptacji, ufności we własne siły i możliwości, a także w procesie wyznaczania granic osobistych oraz w nawiązywaniu relacji wolnych od przemocy. Dodatkowo poznają praktyczne techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach, skutecznej, asertywnej komunikacji, a także techniki relaksacyjne służące łagodzeniu stresu.

Warsztaty są częścią projektu „Kompleksowe wsparcie” skierowanego do kobiet, które były lub są w bliskiej relacji z osobą uzależnioną od alkoholu i które doświadczyły w swoim życiu przemocy. Projekt ma na celu wsparcie uczestniczek we wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu poprzez wsparcie psychologiczne i prawne, wzmocnienie umiejętności skutecznej komunikacji, wyznaczania granic, wzmocnienie asertywności i siły do działania, a także poprzez zwiększenie wiedzy na temat przemocy, uzależnienia i współuzależnienia oraz przysługujących im praw.

 Jeśli:

  • wiesz lub podejrzewasz, że ktoś z twoich bliskich nadużywa lub jest uzależniony od alkoholu,
  • twoje życie jest podporządkowane nadużywaniu alkoholu przez bliską Ci osobę i próbom udzielenia jej wsparcia,
  • odczuwasz poczucie winy, bezsilność, wstyd, osamotnienie, lęk, masz niskie poczucie własnej wartości,
  • chcesz zmienić swoją sytuację i poznać inne osoby z podobnymi doświadczeniami,
  • chcesz dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem związanym ze swoją sytuacją, skąd czerpać siłę, jak skutecznie się komunikować i wyznaczać granice oraz jak być asertywną i zawalczyć o siebie i swoje życie,

to są to warsztat właśnie do Ciebie!

Kiedy: wtorki: 20.11, 27.11, 4.12, 11.12, 18.12, godziny: 16:30-20:30.

Jeden cykl warsztatów to 5 spotkań (raz w tygodniu, we wtorek), każde spotkanie będzie trwać 4 godziny (razem 20 godzin warsztatowych).

Ilość miejsc: W jednym cyklu weźmie udział od 8 do 15 uczestniczek.

Prowadzenie: psycholog Oliwia Górko.

Gdzie: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, Gdańsk

Zapisy:

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  • Aby zapisać się na warsztat należy odbyć indywidualną konsultację w celu rekrutacji do projektu.
  • Więcej informacji oraz zapisy: tel.: 58 341 79 15 lub w biurze Centrum Praw Kobiet w Gdańsku w godzinach poniedziałek-czwartek 10:00-18:00, piątek 10:00-15:00.

 Tematyka warsztatów:

 Stres i jego wpływ na życie

Podczas warsztatu każda z uczestniczek pogłębi dotychczasową wiedzę na temat zjawiska stresu oraz jego konsekwencji dla funkcjonowania w życiu zawodowym i osobistym, nauczy się rozpoznawania własnego wzorca reakcji na stres, dowie się jak można uwolnić się od nagromadzonych napięć psychicznych, nauczy się również różnych technik relaksacyjnych i zaradczych w sytuacji nadmiernego i długotrwałego stresu.

Techniki relaksacyjne

Uczestniczki warsztatu będą mogły zapoznać się z technikami relaksacyjnymi oraz strategią radzenia sobie ze stresem.

Asertywność w praktyce

Uczestniczki nauczą się czym jest asertywność i jej praktycznych zastosowań, poznają metodę komunikacji DESK, jedną z form komunikacji bez przemocy, pogłębią umiejętności kontaktowania się z innymi ludźmi poprzez zachowania asertywne, dowiedzą się jak kształtować umiejętności asertywnego wyrażania uczuć, potrzeb, postaw, opinii i przekonań, nauczą się też budowania poczucia wartości poprzez monolog wewnętrzny.

Skuteczna komunikacja

Nauka skutecznej komunikacji w praktyce ma wesprzeć uczestniczki w nawiązywaniu  relacji wolnych od przemocy z poszanowaniem granic osobistych. Pogłębienie umiejętności porozumiewania się, która polega na słownym i niewerbalnym przesyłaniu informacji i kształtuje relacje między ludźmi.

Granice – nauka ich wyznaczania

Ostatni podsumowujący warsztat o tematyce granic ma wesprzeć cały proces odbywający się podczas każdego z warsztatów, mianowicie – poznania granic wraz z zastosowaniem wiedzy i przekuciem jej na praktykę. Uczestniczki będą miały możliwość pogłębienia samoakceptacji, ufności we własne siły i możliwości, będą również mogły poprawić wgląd w siebie i zwiększyć samoświadomość, stworzyć afirmacje dotyczących swojej osoby, poszerzyć pozytywne myślenie oraz popracować nad monologiem wewnętrznym, przyjrzeć się własnej hierarchii wartości.

 

Psycholog Oliwia Górko – absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie. Oprócz wielu szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej oraz pracy z osobą w kryzysie (min. Interdyscyplinarne szkolenie dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy), ukończyła również I stopień szkolenia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Sopocie. W trakcie rozwoju ścieżki terapeutycznej – I rok szkoły psychoterapii i terapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPP) od 2017 roku. W trakcie szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium. Ponadto psycholog w Centrum Praw Kobiet, gdzie rozpoczynała swoje doświadczenie zawodowe w 2016 roku.

Ukończyła z wyróżnieniem program stażowo-wolontaryjny organizowany przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, gdzie obecnie pracuje w projekcie dyżurów interwencyjnych jako wsparcie służb na terenie miasta Gdańsk – sekcja ratowników dziecka oraz pełni rolę psychologa – interwenta podczas dyżurów nocnych. Trenerka umiejętności miękkich oraz animatorka społeczności lokalnej.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie kobiet doświadczających przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym“. W ramach projektu oferowane są: indywidualne porady psychologiczne, indywidualne porady prawne, warsztaty „Po MOC dla kobiet”, warsztaty „Wyznacz granice”.

Wszystkie formy wsparcia są dostępne całkowicie za darmo i dobrowolnie. Jedna osoba może wziąć udział we wszystkich formach wsparcia lub tylko w niektórych – w zależności od potrzeb. Udział w projekcie jest możliwy po odbyciu indywidualnej konsultacji wstępnej.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę