Nasz profile

Ambasadorzy CSR poszukiwani! Rusza rekrutacja do XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności

Ambasadorzy CSR poszukiwani! Rusza rekrutacja do XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Ambasadorzy CSR poszukiwani! Rusza rekrutacja do XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Ruszył nabór zgłoszeń do jubileuszowej 15. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz prowadzenie własnych projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenia do 8 stycznia poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.p/LOB.

Studenci i studentki zainteresowani tematem CSR (ang. Corporate Social Responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) i chcący rozwijać się w tym obszarze, mogą już aplikować do jubileuszowej 15. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – jedynego w Polsce tak prestiżowego i nastawionego na praktykę bezpłatnego projektu edukacyjnego dotyczącego CSR. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/lob i potrwa do 8 stycznia.

Każdego roku w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu działa grupa Ambasadorów CSR z całej Polski. Reprezentują oni swoje uczelnie, wspierając równocześnie koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu w najbliższym środowisku. Jak przyznają sami Ambasadorzy, ich zaangażowanie przynosi im nie tylko korzyści zawodowe, ale w znacznej mierze pozwala na rozwój umiejętności miękkich oraz networking.

Nastawienie na praktyczną wiedzę i umiejętności

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu Ambasadorzy CSR uczestniczą w spotkaniach i warsztatach z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązują konkretne case’y CSR. Organizują także własne wydarzenia i projekty promujące tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Uczestnictwo w programie Ambasadorów CSR to dla studentów i studentek okazja, by poznać „od kuchni” branżę CSR oraz budować sieć kontaktów ze światem biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych. Ambasadorzy CSR zyskują więc nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności przydatne w późniejszej pracy zawodowej, takie jak autoprezentacja, networking, prowadzenie szkoleń czy zarządzanie projektami.

Ścieżki edukacyjne z opiekunami merytorycznymi

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy – partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jubileuszowa 15. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu składa się z czterech ścieżek:

  • kultura organizacyjna a CSR: CCC
  • komunikacja a CSR:  Henkel Polska
  • zarządzanie a CSR: Bank BGŻ PNB Paribas
  • zrównoważony rozwój: ERGO Hestia

Studenci, którzy zostaną zaproszeni do XV edycji LOB będą uczestniczyć w czterech weekendowych zjazdach. Podczas spotkań nie tylko będą zdobywać wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale również będą mieli możliwość poznania praktyków biznesu, którzy na co dzień wdrażają działania CSR w swoich firmach.

O Lidze Odpowiedzialnego Biznesu

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Powstał w 2004 roku z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i kół naukowych skupiających studentów zainteresowanych CSR. W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonuje program Ambasadorów CSR i Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR. Na najaktywniejszych Ambasadorów czekają atrakcyjne nagrody oraz szansa na uczestnictwo w programie „Staże w CSR-ze”, czyli płatny staż w firmie partnerskiej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Więcej o Lidze Odpowiedzialnego Biznesu na stronie internetowej http://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę