Nasz profile

Brief to też łącznik Outriders z czytelnikami. Smakuje wybornie

Studenci

Brief to też łącznik Outriders z czytelnikami. Smakuje wybornie

Brief to też łącznik Outriders z czytelnikami. Smakuje wybornie

Minęło już 10 miesięcy, od kiedy rozpoczęła się wysyłka Briefu do zainteresowanych osób. Co tydzień chętni, otrzymują newsletter pełen wiadomości z różnych części świata. Nad magazynem pracuje intensywnie zespół sześciu osób przez siedem dni w tygodniu. A wszystko po to, by smakowity magazyn Brief, w każdy piątek trafił do skrzynki swoich subskrybentów.

Jeśli chcesz otrzymywać regularnie informacje o świecie, tym co się dzieje i jaki ma wpływ na sytuację naszego świata, subskrybuj Brief.  Więcej informacji na Facebooku i Twitterze.

Jeśli nie jesteś jeszcze wystarczająco przekonana lub przekonany, to pomyśl, że autorzy magazynu nie skupiają się na newsach i sensacji. Co piątek można otrzymać aktualne informacje, które uzupełnią twoją wiedzę o świecie.

Autorzy Briefa wybierają takie wiadomości z różnych części świata, które zniknęły z pierwszych stron serwisów informacyjnych

Co tydzień autorzy wybierają takie wiadomości z różnych części świata, które szybko zniknęły z pierwszych stron serwisów informacyjnych lub w ogóle na nie nie trafiają, a wydają się ważne. Bywa też, że są omawiane tematy, o których „było głośno”, ale tylko wtedy, kiedy warto pokazać je z innej perspektywy, uzupełnić o pominięte wątki, czy przedstawić szerszy kontekst.

Punkt skupienia Briefu to historie związane z migracjami, środowiskiem i technologią, ale także nauką, gospodarką czy sprawami międzynarodowymi. W magazynie tematy są opisane skrótowo, ale zawsze mamy dostęp do źródła, więc, jeśli kogoś jakiś wątek szczególnie zainteresuje, wystarczy kliknąć, aby dowiedzieć się więcej.

Brief to też łącznik Outriders z czytelnikami.

Przez siedem dni w tygodniu Ewa i Marcin zbierają informacje, czytają teksty z wielu międzynarodowych serwisów informacyjnych i wybierają te najciekawsze albo po prostu ważne

Jeśli potrzebujesz kolejnej porcji wiedzy, to praca nad Briefem zazwyczaj wygląda tak:

Przez siedem dni w tygodniu Ewa i Marcin zbierają informacje, czytają teksty z wielu międzynarodowych serwisów informacyjnych i wybierają te najciekawsze albo po prostu ważne. Na przykład, w ten poniedziałek było 95 tematów i wcale nie było łatwo wybrać z nich te, które znajdą się w piątkowym wydaniu, zwłaszcza, że Brief składa się zazwyczaj z 9 notek.

Już od poniedziałku, zaraz po wyborze tematów, aż do środy Ewa zajmuje się pisaniem. Przez te dni dostęp do wybranych tematów ma również nasza ilustratorka, Marta, która miesza ze sobą różne wątki, dlatego trzeba przeczytać całe wydanie, żeby zrozumieć dlaczego na rysunku pojawił się nawet najdrobniejszy szczegół.

W środę do pracy nad Briefem dołącza Rafał, który razem z Marcinem nie śpią, bo robią fact-checking. Sprawdzają dokładnie każdą informacje, w różnych źródłach. A we czwartek od rana cały newsletter przechodzi w ręce Ani, naczelnej i korektorki, która czyta dokładnie każdą notkę i zadaje bardzo dużo pytań, aby wszytko było na tip-top. Wtedy ilustratorka wysyła gotową ilustrację – w każdy czwartek wieczorem można ją podziwiać na Facebooku i Instagramie wraz z zajawką tematów.

W piątek, około 6 rano, ostatni raz czytane są wszystkie teksty, które później trafiają do Arka. To on zajmuje się wyglądem Briefu pod kątem graficznym, a o 8 rano klika “wyślij” i tak newsletter trafia na skrzynki zainteresowanych.

Właśnie dlatego Brief nazywa się magazynem, ponieważ pracuje nad nim aż sześć osób przez siedem dni w tygodniu

Właśnie dlatego Brief nazywa się magazynem, ponieważ pracuje nad nim aż sześć osób przez siedem dni w tygodniu. To chyba dużo, jak na zwykły newsletter.

Teraz jesteś już gotowa/ gotowy, by spróbować smakowitej subskrypcji!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę