Nasz profile

Media studenckie z całej Polski spotkają się w Krakowie

Aktualności

Media studenckie z całej Polski spotkają się w Krakowie

Media studenckie z całej Polski spotkają się w Krakowie

W piątek, 30 listopada br. w Krakowie zainaugurowana zostanie IV Krajowa Konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich. Udział w konferencji, oprócz blisko 150 studentów dziennikarstwa i dziennikarzy mediów studenckich z całej Polski potwierdzili m.in. przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, władze uczelniane, a także dziennikarze: Mateusz Borek (Polsat Sport), Bartłomiej Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) oraz Patryk Michalski (RMF FM). Konferencja OFMA towarzyszy 12. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Wydarzenie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zainauguruje debata „Młodzi, aktywni, cyfrowi ale czy cyberbezpieczni?”. W jej trakcie uczestnicy będą dyskutować na temat bezpiecznych zachowań przy korzystaniu ze sklepów internetowych i bankowości elektronicznej oraz znaczenia edukacji w tym zakresie. W sobotę, drugiego dnia konferencji zaplanowano warsztaty z dziennikarstwa ekonomicznego, telewizyjnego i radiowego prowadzone przez dziennikarzy największych mediów ogólnopolskich, a także debatę z dziennikarzami zagranicznymi na temat wyzwań dziennikarstwa śledczego organizowaną we współpracy z Fundacją Reporterów, Fundacją Vsquare i Samorządem Studentów UJ.

Konferencja będzie również okazją do podsumowania kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student”. Jest to pierwsza, wspólna, ogólnopolska akcja realizowana we współpracy z mediami studenckimi w całej Polsce w czterech obszarach tematycznych: nauka i biznes, kompetencje, czas wolny, cyberprzestrzeń.

IV Krajowa Konferencja OFMA towarzyszy 12. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich, podczas której nagrodzeni zostaną dziennikarze największych redakcji krajowych, którzy zyskali uznanie w oczach studentów dziennikarstwa z całej Polski. Udział w uroczystej gali w towarzystwie blisko 1000 osób wezmą również wszyscy uczestnicy Konferencji.

Konferencja organizowana jest realizowana w ramach Projektu „Aktywny Student” we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz działań Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji” i Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” – programów edukacji ekonomicznej powołanych z inicjatywy Związku Banków Polskich.

Partnerami wydarzenia są Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stowarzyszenie MEDIATORY oraz Santander Universidades.

Więcej o OFMA

Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich to platforma współpracy redakcji studenckich z całej Polski. To miejsce dyskusji na temat roli i przyszłości mediów akademickich, podejmowania nowych wspólnych inicjatywach, rozwijania warsztatu dziennikarskiego, a także nawiązywania nowych kontaktów, również z partnerami zewnętrznymi.

Portale internetowe, telewizje, rozgłośnie oraz akademickie czasopisma skupiają w skali kraju setki osób. Przygotowywane przez nich materiały docierają do setek tysięcy studentów. To wielki potencjał. Dzięki współpracy i profesjonalizacji media akademickie mogą odrywać jeszcze większą rolę i częściej wygrywać w walce o uwagę odbiorców.

Działalność Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich opiera się na współpracy redakcji: wspólnym ustalaniu kierunków działań i tworzeniu nowych projektów rozwijających inicjatywę. W ramach grupy roboczej co kwartał odbywają się spotkania w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zrzeszonych redakcji.

Corocznym świętem mediów studenckich jest Krajowa Konferencja OFMA.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę