Nasz profile

Wielkie miejsce

Studenci

Wielkie miejsce

Wielkie miejsce

Jakieś pięć kilometrów za Kartuzami znajduje się niedokończony zamek. Gdy znajdzie się sekretne wejście i ścieżką między krzakami podejdzie pod zamek, budowla poraża swoją wielkością. Wizja projektanta miała taki rozmach, że wyobrażenie sobie dokończonej budowli, wywołuje dreszcze.

Budowę rozpoczął i niedokończył rzeźbiarz i wizjoner Piotr Kazimierczak. Jego firma splajtowała w latach dziewięćdziesiątych, w związku z brakiem finansów, nie mógł dokończyć budowy. Więc, jak na pałac średniowieczny przystało, budowa długo jeszcze potrwa. Do tej pory trwała dziesięć lat i z tego co widać, czeka na swój czas. Może gmina weźmie na siebie ukończenie budynku albo Kazimierczak wróci z zagranicy, by ukończyć to, co rozpoczął. Jednakże w każdym wywiadzie zastrzega, że nie chce w nim mieszkać. Dodatkowo właściwie nie umie jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego go budował. W maju tego roku podano wiadomość, że zatwierdzono projekt na dokończenie budowy. W tym miejscu ma „podobno” powstać pensjonat. Zobaczymy… .

Zamek jest niedokończony, więc tym samym nie do zwiedzania. Jednak ciężko się powstrzymać i nie zignorować zakazu wstępu, by zobaczyć piętnastometrowy basen, małe jeziorko z wysepką, fontannę lub dwanaście wież. Na wiele z nich można wejść. Dla eksploratorów jest to wielka gratka. Turystów tam nie brakuje.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę