Nasz profile

Nastaw budzik, czekają na ciebie ciekawe studia. Wystartowała zimowa rekrutacja na PWr

Aktualności

Nastaw budzik, czekają na ciebie ciekawe studia. Wystartowała zimowa rekrutacja na PWr

Nastaw budzik, czekają na ciebie ciekawe studia. Wystartowała zimowa rekrutacja na PWr

Ponad 3,5 tys. wolnych miejsc czeka na Politechnice Wrocławskiej na tych, którzy chcą zacząć naukę na studiach II stopnia. Chętni mogą wybierać z 56 kierunków, w tym 19 w języku angielskim. Nabór potrwa do 9 lutego.

– Nowością, którą proponujemy w ramach zimowego naboru, jest Big Data Analytics na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – To interdyscyplinarny i unikatowy w skali kraju kierunek na pograniczu fizyki, informatyki i matematyki. Będziemy na nim kształcić specjalistów znających nowoczesne algorytmy, modele i metody informatyczne oraz fizyczne i potrafiących je zastosować w badaniach. Absolwenci będą przygotowani do pracy w zespołach zajmujących się analizą dużych zasobów danych.

Dodatkowo ci, którzy wybiorą Technologie Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska, będą mieli możliwość studiowania na zupełnie nowej specjalności: Bioinżynierii Środowiska. – Tu stawiamy mocniej niż zwykle na praktykę. Podczas studiów będzie wyraźnie mniej teorii, a więcej ciekawych laboratoriów, seminariów i projektów – tłumaczy Anetta Stypułkowska. – Nauczymy, jak praktycznie wykorzystać osiągnięcia bioinżynierii w ochronie środowiska, aby sobie i kolejnym pokoleniom zapewnić komfort i wysoką jakość życia przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody.

W ofercie znajdują się także cztery kierunki na niestacjonarnych studiach II stopnia. Rejestracja kandydatów w systemie trwa do 9 lutego 2019 r. Listy przyjętych zostaną podane 13 lutego.

11Wszystkie informacje związane z zimowym naborem na Politechnikę Wrocławską można znaleźć na portalu rekrutacyjnym (http://rekrutacja.pwr.edu.pl).

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę