Nasz profile

O fotografii wojennej. Spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem

Aktualności

O fotografii wojennej. Spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem

O fotografii wojennej. Spotkanie na Politechnice Gdańskiej z komandorem Januszem Walczakiem

19 stycznia (sobota) o 12:00, w sali 402 na Politechnice Gdańskiej (ul. Siedlicka 4, budynek AK PG Kwadratowa, wejście od ulicy Siedlickiej, sala na poddaszu), zapraszamy na spotkanie z komandorem Januszem Walczakiem, który opowie o fotografii wojennej. Wydarzenie jest otwarte.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, co to fotografia wojenna, dlaczego jest ważnym elementem najnowszej historii i dziennikarstwa oraz kto jest najlepszym fotografem wojennym na świecie. Poza tym będzie o tym, co jest najważniejsze dla korespondenta wojennego, co zabrać w rejon konfliktu zbrojnego a także, co ze strefy frontu można przywieźć. Może uda się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ktoś chce uprawiać fotografię wojenną i jakie są tego konsekwencje.

Przynieście proszę swoje aparaty fotograficzne, takie, które zabieracie na wycieczkę, urlop czy do miasta. Zobaczymy, czy da się prostym, domowym sposobem (czyli z tego, co mamy w kieszeniach, torebkach, plackach) poprawić ich skuteczność w trudnych sytuacjach. Ciekawe będą wnioski z takiej nauki i czy wpłyną na to, jak uzupełnimy własne torby, plecaki a może kieszenie.

Spotkanie odbędzie się w formie seminaryjno-warsztatowej.

Na wydarzenie zaprasza społeczność 3miastoTweetup, patronatem obejmuje wydarzenie Kronika Studencka PG oraz nasz magazyn.

Kilka fotografii Janusza Walczaka w naszej galerii:

 

 

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę